Igor Štimac nikad nije skrivao svoju ljubav prema Hajduku. Ali isto tako, nikad nije bježao od kriziranja načina funkcioniranja kluba i činjenice da naslov prvaka na Poljud nije stigao još od 2005. godine
Gostujući u emisiji Sport nedjeljom, koja će se emitirati 14. rujna u 12.50 sati (MAXSport 1, MAXtv), Igor Štimac osvrnuo se i na svoj Hajduk.
'BiH liga nije ništa lošija od hrvatske lige. Ja bih rekao da je Zrinjski odmah do Dinama i Rijeke. Bolji od Hajduka? Ja sam bio sa Zadrom bolji od Hajduka. Zrinski je bolja momčad, sa Zadrom sam se borio za opstanak. Zrinjski je ipak šampionska momčad, Hajduk to nije. Dakle, treba i to imati u vidu. Ja po ovom, kako ja vidim nogomet, imam gladni kadar, perspektivni. Hajduk ima sit kadar', rekao je Štimac pa odgovorio na pitanje čega su to igrači Hajduka siti, novca, trofeja?
'To u proizvodnoj jednoj ligi kao što su hrvatska i bosansko-hercegovačka jeste osnovna razlika. Jel' ti imaš sitog vuka ili gladnog vuka? Kol'ko će on gristi? Na žalost, Hajduk je već dugo godina u poziciju u kojoj čini igračima ugodu, u kojoj se oni lijepo osjećaju i nemaju potrebu razmišljati o gladi, da idu negdje drugdje, na veći stadion, da više napreduju, da se dokažu i da odu negdje gdje je intenzivni nogomet i da zarade klubu i sebi'.