NOVI JUNAK ENGLESKE

Srušio mlade Hrvate, pa zaustavio i Man. United

20.10.2014 u 22:57

West Bromwich Albion je na svom travnjaku remizirao s Manchester Unitedom rezultatom 2:2 (1:0), a jedan od junaka domaćih ponovno je bio najperspektivniji napadač Engleske

United je s dvije uzastopne pobjede uoči reprezentativne pauze vratio 'boju u lice' svojim navijačima, no večeras se u West Bromwichu nije proslavio. Domaći WBA poveo je nakon ubojitog protuudara i fantastičnog udarca Sessegnona već u osmoj minuti i skupocjene trupe trenera unatoč dobrom pritisku Van Gaala do odmora nisu pronašle put do mreže domaćina.

Nizozemac na klupi Uniteda tada je uveo osporavanog belgijskog veznjaka Fellainija i Belgijanac je dvije minute zatim izjednačio svojim prvim golom za United u 22. nastupu. Mnogi su bili uvjereni da će ovoga ljeta otići s praznom rubrikom golova, no lijepa realizacija na ovom dvoboju donijet će mu malo dodatnih kredita kod trenera.

Činilo se kako slijedi preokret, no raštimana Unitedova obrana pokleknula je nakon još jednog protuudara u 66. minuti. Saido Berahino ostao je sam, ušao s loptom pred vratara De Geu i neobranjivim udarcem zabio za novo vodstvo domaćina. Berahino je prošloga tjedna bio među najboljim igračima engleske U21 reprezentacije koja je izbacila Hrvatsku s malog Eura, a sada je šestim pogotkom došao na treće mjesto ljestvice strijelaca Premiershipa iza Coste i Aguera.

Malo zatim stativu je pogodio Van Persie i kada se već činilo da će Goran Ivanišević i ostali navijači WBA slaviti veliku pobjedu majstorskim udarcem u 87. minuti konačnih 2:2 je postavio mladi Nizozemac Daley Blind. United je u završnici napao 'iz svih oružja' ali do pobjede nije uspio doći te je ostao na šestom mjestu ligaške ljestvice. WBA napredovao na 14. poziciju.