HVALOSPJEVI 'ORLOVIMA'

Srpski mediji u transu: Novi rukometni poredak

27.01.2012 u 22:57

Srbija je preko Hrvatske stigla do finala Europskog prvenstva, a ne treba ni spominjati koju euforiju je taj trijumf izazvao kod domaćina natjecanja. Mediji su puni hvale za izabranike Veselina Vukovića

Nažalost, umjesto da se hrvatski mediji natječu u hvalospjevima za svoje rukometaše, tu priliku su dobili srpski novinari.

Tako Mondo donosi naslov 'Kakav dan za Srbiju' te piše kako su rukometaši zaokružili sjajan dan nakon što se prvo Novak Đoković plasirao u finale Australian Opena, a nakon toga vaterpolisti su u polufinalu EP-a svladali Italiju. Novinar zaključuje kako 'titula prvaka svijeta, dvostruko olimpijsko zlato i veliko iskustvo na velikim natjecanjima nisu bili dovoljni Hrvatima da pobijede nevjerojatne 'orlove' i 14.500 bučnih navijača (?) u Beogradskoj areni.'

Kurir donosi naslov 'Srpski orlovi pokidali Hrvate'. U tekstu stoji kako je 'poslije izjednačenog poluvremena uslijedio furiozan nastavak srpskih rukometaša, a najzaslužniji za to svakako je bio golman 'orlova' Darko Stanić'. Novinar piše da je nevjerojatno koliko dobar golman može značiti za momčad u ovakvoj utakmici.

Večernje novosti donose naslov 'Srbija u finalu', a u tekstu stoji kako se 'zlatnim ili srebrnim slovima ispisuje nova povijest srpskog rukometa'. 'Prvi put u povijesti srpski rukometaši će igrati za titulu europskog prvaka. Kocka je bačena poslije nikad slađe pobjede nad 'kockastima', nad ljutim rivalom, koji je u Areni morao priznati novi poredak u najdražem mu sportu.'

B92 piše o povijesnom uspjehu njihove reprezentacije, 'kako je Srbija u polufinalu pobijedila velikog rivala Hrvatsku sa 26:22, poslije fenomenalne igre u drugom poluvremenu kada su zagospodarili parketom i potpuno nadigrali protivnika'.