DRAMA U SKUPINI H

Srnin Šahtar žrtva preokreta, BATE senzacija večeri!

30.09.2014 u 23:14

U drugom kolu skupine H nogometne Lige prvaka Šahtar je kod kuće remizirao s Portom, dok se na drugo mjesto ljestvice pobjedom protiv Athletica probio BATE Borisov…

Šahtar je na domaćem terenu tražio trijumf koji bi bio veliki korak prema drugom krugu, no Porto je bio bolja momčad na terenu i mogao pobijediti. Na kraju, Srnina momčad je bila ta koja je do 88. minute vodila 2:0 i prerano slavila pa se morala zadovoljiti bodom.

Portugalci su trebali voditi nakon prvog poluvremena, no Pjatov je obranio kazneni udarac Brahimiju i tako napravio veliku uslugu suigračima. U 52. minuti Kučer je oteo loptu Torresu, ubacio za Texeiru koji je doveo domaće u vodstvo, a u 85. minuti Luiz Adriano pravovremeno je utrčao i udvostručio prednost.

Ipak, Porto koji je dominirao na terenu u završnici je došao na svoje. Prvo je Jackson Martinez zabio u 88. minuti iz penala nakon igranja rukom Rakitskog, a onda u četvrtoj minuti sudačke nadoknade postao junak gostiju spretnom reakcijom na prvoj stativi.

Ovaj je remi išao na ruku BATE Borisovu. Bjelorusi su kreirali senzaciju večeri pobjedom kod kuće protiv Athletica. Strijelci za veliko slavlje bili su Poljakov i Karnitski, dok je za goste Aduriz tek ublažio poraz.

Porto ima četiri boda i vodi u skupini H, BATE tri, Šahtar dva, a Athletic samo jedan. Sve ostaje otvoreno…