• Zadnja izmjena 07.05.2009 21:14
  • Objavljeno 07.05.2009 u 20:27
Šahtar-Dinamo Kijev, Kup Uefa, polufinale 2008-09

Izvor: Reuters / Autor: -

Sraz dviju ukrajinskih momčadi u polufinalu Kupa UEFA na kraju je pripao Šahtaru. Nakon 1:1 iz prve utakmice, u uzvratu je ekipa Darija Srne pobijedila sa 2:1 i tako izborila finalnu utakmicu 20. svibnja u Istanbulu

Ukrajinski Šahtar prvi je finalist ovosezonskog izdanja Kupa UEFA. U uzvratu protiv Dinama iz Kijeva društvo koje je kao kapetan predvodio Darijo Srna nadvisilo je velikog suparnika iz nacionalnog prvenstva, za kojeg je Ognjen Vukojević odigrao sasvim solidnu partiju.

Reuters

Reuters

ŠAHTAR - DINAMO 2:1
DONJECK; Olimpijski stadion, gledatelja 25.000; Sudac: Olegario Benquerenca (Portugal)

Strijelci: 1:0 Jadson (17), 1:1 Bangoura (47), 2:1 Ilsinho (89)

Šahtar: Pjatov - Srna, Iščenko, Čigrinski, Rat - Huebschman, Gai (od 70. Willian) - Ilsinho (od 90. Lewandowski), Jadson, Fernandinho - Luiz Adriano (od 70. Glatki)
Dinamo: Boguš - Betao, Sablić, Yussuf, El Kaddouri - Eremenko (od 75. Correa), Vukojević, Alijev, Ninković - Bangoura, Milevski

Domaćini su poveli u 17. minuti nakon što je Jadson pogodio mrežu golmana Bogusha, a stvar je na početak vratio izjednačujućim pogotkom Bangoura u 47. minuti. Pobjednički i finala vrijedan gol za konačnih 2:1 zabio je izvrsni Ilsinho u minutu prije kraja regularnog dijela susreta.

Sva trojica hrvatskih internacionalaca, Srna u redovima Šahtara te Vukojević i Goran Sablić odigrali su vrlo dobro svih 90 minuta. Šahtar u finalu, koji je na rasporedu 20. svibnja u Istanbulu, čeka boljeg iz njemačkog ogleda HSV-a za koji će igrati Ivica Olić i Mladen Petrić, te Werdera iz Bremena čiji dres nosi Jurica Vranješ, no uoči početka susreta nije stavljen u zapisnik.