• Zadnja izmjena 25.06.2011 10:21
  • Objavljeno 24.06.2011 u 21:49
Sead Bučan RNK Split

Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec/Cropix

Na širokobriješkoj Pecari snage su u prijateljskom ogledu odmjerili hrvatski i BiH predstavnici u Europi ove sezone, Široki Brijeg i RNK Split. Više razloga za zadovoljstvo nakon pobjede s visokih 4:1 imaju Hercegovci

Dvoboj je počeo minutom šutnje za preminulu splitsku legendu Tomislava Ivića koji je i igračku i trenersku karijeru počinjao upravo crvenom dresu splitskog kluba.

Trener Splita Katalinić, koji je branio mrežu Hajduka u vrijeme Ivićeve renesanse, koristio je usluge čak 26-orice igrača, stoga je teško ocijeniti koliko je konačan rezultat produkt trenutačne forme, a koliko konfuzije izazvane stalnim izmjenama.

Dok su na terenu bili najbolji sastavi, naime, mreže se nisu tresle. U drugoj minuti nastavka Žužul je Splićane doveo u vodstvo, no uslijedio je silovit preokret. Ivanković je izjednačio u 59. minuti, Mišić je kompletirao preokret s dva gola a točku na i stavio je Varea pet minuta prije kraja.

Split će u pretkolu Europske lige igrati protiv Domžala, a Široki protiv ljubljanske Olimpije.