aba liga

Split se u Podgorici dobro držao do poluvremena, a onda ih je Budućnost razbila; 'žuti' su na kraju ostali na minus 35...

02.10.2022 u 21:21

Košarkaši Splita nisu imali šanse na otvaranju nove sezone regionalne ABA lige, Budućnost je u Podgorici više nego uvjerljivo slavila 94:59

Splićani su se odlično držali tijekom prvog dijela iako je Budućnost ogled otvorila serijom 11:0. No, na kraju prve četvrtine Split je imao tek zaostatak od šest koševa (17:23), a na poluvremenu je bilo podnošljivih pet minusa, 41:46.

No, kobna je bila treća četvrtina u kojoj je Split napadački bio posve nemoćan. Postigao je samo šest koševa, a primio 24 i time je dvoboj bio riješen.

Shannon Shorter je bio najbolji igrač Splita s 19 koševa, četiri skoka i tri ukradene lopte. Nikola Đogo je dodao 13 koševa. U pobjedničkom sastavu najbolji je strijelac bio Cameron Reynolds sa 16 koševa uz 4-7 za tricu. Igor Drobnjak je dodao 14 koševa.

Tijekom nedjelje su košarkaši Cibone odigrali prvu utakmicu u novoj sezoni ABA lige te je Partizan slavio u Zagrebu 105:81. Ranije su odličnu premijeru u novoj sezoni odradili košarkaši Zadra koji su na domaćem terenu svladali crnogorski Studentski centar 96:67.