DINAMO POBIJEDIO 1:0

Soudanijev pogodak za Dinamova četiri boda prednosti

10.04.2016 u 16:50

Nogometaši Dinama u 30. kola MAXtv Prve lige gostovali su u Zaprešiću kod Intera i upisali minimalnu (1:0) ali posve zasluženu pobjedu

Nakon pobjede Rijeke u subotu nad Zagrebom i približavanja na samo bod zaostatka za vodećim Dinamom, momčad Zorana Mamića bila je pod pritiskom i u Zaprešiću je morala tražiti pobjedu. No, kako se Inter znao pokazati kao opasan suparnik, jasno je da su Dinamovi nogometaši s puno respekta ušli u ovaj dvoboj.

U prvim minutama domaćini su čak i bili bolji, no kako je vrijeme odmicalo, kompaktnost Dinamove momčadi dolazila je do izražaja, a prilike pred golmanom Čovićev počele su se redati.

Međutim, promašivali su i fernandez i Henriquez, ali u završnici prvog dijela - točnije u 41. minuti Alžirac Soudani ipak je uspio matirati vratara domaćih - za 0:1.

U nastavku se igra donekle razvodnila, ikao je Dinamo gospodario terenom. U 50. minuti Henriquez se sam izborio za prigodu za pogodak ali njegov oštar udarac zaustavlja vratar domaćih Ćović, koji je u 63 minuti obranio i udarac Roga. Međutim, osim tih, konkretnijih prilika nije bilo - pa je na kraju ostalo minimlanih 1:0, ali Dinamu dovoljnih za tri važna i velika boda.

Inter Zaprešić - Dinamo Zagreb 0:1
Hajduk - Istra 1961 19:00