MAXtv PRVA LIGA

Soudani zabio jedini gol za Dinamovu pobjedu!

10.04.2016 u 15:00

U nedjeljnoj utakmici 30. kola MAXtv Prve lige nogometaši Intera dočekali su u Zaprešiću Dinamo. 'Modri' su upisali minimalnu pobjedu (1:0) s kojom su zadržali četiri boda prednosti pred Rijekom

MAXtv Prva liga, 30. kolo

Inter – Dinama 0:1 (Soudani 41)

Tijek utakmice

90'+2 - KRAJ UTAKMICE
86' - Zulim izašao, Radić ušao
79' - Cassini ušao, Ottochian izašao
74' - Hodžić ulazi umjesto Henriqueza; Dinamo je napravio sve tri zamjene
73' - žuti karton Rogu nakon povlačenja suparničkog igrača
68' - Čovićeva greška koju je skoro kaznio Brekalo; no nakon izgubljene lopte vratar domaćih uspio se dobro postaviti i spriječiti drugi gol 'modrih'
65' - nakon ubačaja iz kuta Henriquez puca glavom, ali preko gola
65' - Marko Rog puca sa 12 metara, ali Čović u padu, nogom zaustavlja udarac
62' - i druga promjena u Dinamo, Ćorić izašao, Pavičić ušao
61' - mijenjau i domaćini; Glavina ušao, Poljić izašao
51' - Fernandes izlazi, Brekalo ulazi
50' - Matelov ubačaj za Henriqueza, ali Čović dobro brani
46' - počelo je drugo poluvrijeme

Poluvrijeme - Inter je dobro krenuo, ali uslijedila je dominacija Dinama koji na poluvremenu zasluženo vodi
41' - goool za Dinamo! Soudani je zabio svoj osmi gol u sezoni nakon lopte u prostor Roga!

35' - Soudani je zaprijetio snažnim udarcem, Čović odlično obranio, a nakon kornera još bolje Henriquezu!
30' - opet Fernandes u prilici na drugoj stativi, ali njegov udarac iz zraka odlazi preko gola
26' - Dinamo je već proslavio pogodak, ali Fernandesov udarac zapeo je za Soudanija pa je opravdano poništen gol zbog zaleđa
23' - velika gužva pred golom Intera završava udarcem glavom u gredu Fernandesa!
15' - dobrih 15 minuta Intera u kojima je ostavio Dinamo bez prilike
9' - opasan ubačaj Blaževića, ali dobro je reagirao Eduardo
3' - Inter je dobro krenuo, Čeliković i Nestorovski udarcima su prijetili, ali nisu savladali Eduarda
1' - dvoboj u Zaprešiću je počeo

Dinamo se lako obračunao u Kupu s Hajdukom i čeka ga finale sa Slavenom, dok u MAXtv Prvoj ligi ima ugodnu prednost isprijed Rijeke. No, ona bi se mogla istopiti ove nedjelje u slučaju neuspjeha i momčad Zorana Mamića mora biti oprezna.

Iako domaćin praktički nema rezultatski imperativ u ovom susretu, jer mu ne prijeti opstanak, Samir Toplak želi još jednu veliku utakmicu svoje ekipe kojom bi okrunio ovu impresivnu sezonu. U prvom dijelu prvenstva remizirali su Inter i Dinamo u Zaprešiću pa je jasno da će 'žuti' i ovaj put biti neugodan zadatak za favorizirane 'modre'.