13.08.2016 u 22:51

• +3

MAXtv Prva liga, 5. kolo: Dinamo - Inter

Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

U subotnjoj utakmici 5. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su Inter rezultatom 2:1 na Maksimiru, zahvaljujući golovima Soudanija i Fernandesa...

Dinamo je u srijedu demonstrirao silu impresivnom 4:0 pobjedom protiv Hajduka na Poljudu, a ove je subote samo potvrdio svoj povratak na vrh ljestvice i bacio rukavicu u lice Rijeci te ostalim pratiteljima. Kranjčarova momčad uoči ključnih europskih utakmica protiv Red Bull Salzburga rutinski je obavila posao protiv gostiju iz Zaprešića koji još uvijek čekaju na pobjedu ove sezone.

Bio je to susret u kojem su 'modri' kontrolirali igru, ali nisu stvorili veliki broj prilika na koji su njegovi navijači navikli u sličnim utakmicama. Dinamo je zapravo svoju prvu pravu izglednu situaciju pretvorio pogodak. U 38. minuti mladi Bojan Knežević ubacio je s lijeve strane, a Soudani je glavom doveo domaćina u vodstvo.

U drugom poluvremenu nije se mnogo toga promijenilo, Dinamo je napadao, a Inter se branio. U igru je ušao i španjolski junior Dani Olmo koji je ostao traga krasnom asistencijom za Juniora Fernandesa koji je dotukao Inter pogotkom u 83. minuti.

U sudačkoj nadoknadi Blažević je odlično zabio glavom za Inter, no nije to bilo dovoljno za preokret.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Dinamo je ovim trijumfom zadržao mjesto na vrhu ljestvice te stvorio dodatan pritisak Rijeci i Hajduku...