SVJETSKI KUP

Šokantan rasplet spusta u Val Gardeni

14.12.2023 u 15:01

Amerikanac Bryce Bennett šokirao je favorite i sa startnim brojem 34 pobijedio na prvom spustu u novoj sezoni Svjetskog kupa u alpskom skijanju koji je u četvrtak održan u talijanskoj Val Gardeni

Za Bennetta je to druga pobjeda u karijeri, a i prvu je ostvario na stazi Saslong, na kojoj je trijumfirao prije dvije godine.

Američki 31-godišnji specijalist za brze discipline iskoristio je sjajne uvjete na stazi, koji su pružali priliku i skijašima s višim startnim brojevima, te do cilja skraćene verzije klasičnog spusta u Val Gardeni stigao za jednu minuti i 23.80 sekundi, nadmašivši za tri stotinke Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea, a za pet stotinki je bio brži od Švicarca Marca Odermatta.

Osim te dvije pobjede, Bennett u Svjetskom kupu nema više nijedno postolje, ali je u Val Gardeni još dvaput bio četvrti.

Za 31-godišnjeg Norvežanina je ovo 43. postolje u utrkama za Svjetski kup, a osmo u Val Gardeni, gdje ima tri pobjede u spustu i dvije u superveleslalomu.

Marco Odermatt, aktualni svjetski prvak u spustu, još uvijek čeka na svoju prvu spustašku pobjedu u Svjetskom kupu, a ovo mu je deseto postolje u ovoj disciplini.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati

Male razlike su bile značajka današnje utrke, jer su unutar jedne sekunde završili svi natjecatelji koji su osvojili bodove.

Bila je ovo tek treća utrka skijaša za Svjetski kup, a u ukupnom redoslijedu su u vodstvu Marco Odermatt i Austrijanac Marco Schwarz sa po 160 bodova. Pobjednik Bryce Bennett se probio na četvrto mjesto sa 100 bodova, a najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić je na diobi šestog mjesta sa 68 bodova.

U petak će skijaši u Val Gardeni voziti superveleslalom, a u subotu je na rasporedu još jedan spust, koji bi trebao biti održan na punoj dužini staze Saslong.