FRANCUSKA LIGA

Šokantan poraz Nice, maestralna asistencija Majera, petarda Reimsa

06.02.2022 u 21:54

Rennes je u 23. kolu francuskog prvenstva slavio 2:0 protiv Bresta i skočio na peto mjesto na ljestvici

U susretu 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Reims je sa čak 5:0 pobijedio Bordeaux, dok je Clermont na gostovanju porazio Nicu sa 1:0.

Reims se ovom pobjedom još više udaljio od opasne zone, dok je Bordeaux ostao na 19. mjestu koje vodi u niži rang natjecanja.

Domaćin je poveo u 40. minuti golom Huga Ekitike, a u nastavku susreta Reims je još četiri puta tresao suparničku mrežu. Strijelci su bili Marshall Munetsi (46, 76), Azor Matusiwa (59) i Wout Faes (62). U očajno izdanje Bordauxa uklopilo se i isključenje Danila Ignatenka u 72. minuti.

Važne bodove u borbi za prvoligaški spas osvojio je i Clermont porazivši Nicu sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Elbasan Rashani u 77. minuti.

Identičnim rezultatom Strasbourg je pobijedio Nantes skočivši na četvrto mjesto. Pogodak je postigao Dimitri Lienard u 74. minuti.

Rennes je pobijedio Brest sa 2:0, a kod prvog gola je asistirao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Gaetana Labordea kojem je sjajno asistirao Majer. Bila je to njegova sedma asistencija ove sezone.

Rennes je do kraja susreta zabio i drugi gol, u 90. minuti je Martin Terrier pogodio za 2:0. Majer je igrao do 86. minute kada ga je zamijenio Adrien Truffert.

Rennes je ovom pobjedom skočio na peto mjesto sa 37 bodova.

Na vrhu ljestvice je PSG sa 53 boda, Marseille na drugom mjestu ima 43 boda, Nica je treća sa 42 boda, a ispred Rennesa je i Strasbourg sa 38 bodova.