12.02.2017 u 13:35

• +3

Ilka Štuhec

Izvor: Reuters / Autor: DENIS BALIBOUSE

Mariborčanka Ilka Štuhec, veliko ovosezonsko otkriće slovenskog i svjetskog skijanja, osvojila je prvu medalju na svjetskom prvenstvu u St. Moritzu

Slovenka Ilka Štuhec osvojila je zlatnu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu u St. Moritzu s vremenom 1:32.85.

Drugo mjesto i srebrna medalja pripali su Austrijanki Stephanie Venier koja je imala 40 stotinki sporije vrijeme (1:33.25), dok je broncu osvojila Amerikanka Lindsey Vonn sa zaostatkom od 45 stotinki (1:33.30).

Vonn, koja se nedavno vratila na staze nakon oporavka od loma ruke i odvozila samo pet utrka Svjetskog kupa, ovo je sedma medalja sa svjetskih prvenstava.

Za 26-godišnju Štuhec ovo je prva medalja sa svjetskog prvenstva.

Doduše, imala je Slovenka veliku priliku prije par dana osvojiti medalju u kombinaciji, jer nakon vožnje u spustu bila je druga.

Ipak, u slalomskom dijelu kombinacije Štuhec je izletjela sa staze te je ostala bez plasmana.