KVALIFIKACIJE EP

Slovenci dobili šamar, ovo boli; evo što se događalo u hrvatskoj skupini

16.06.2023 u 20:50

Slovenska nogometna reprezentacija izgubila je u Helsinkiju od Finske 0:2 u trećoj utakmici kvalifikacija za EURO 2024 u Helsinkiju

Prije utakmice finski navijači izvjesili su transparent s optimističnim natpisom o plasmanu na EP 'Njemačka, dolazimo popiti tvoje pivo', a korak bliže do ovog zadovoljstva su nakon pobjede nad Slovenijom Matjaža Keka, koja je zaustavljena na četiri uzastopne pobjede i osam mečeva zaredom bez poraza.

Finci su poveli u 11. minuti kada je Teemu Pukki s desne strane poslao nisku loptu pred gol Slovenaca, a Joel Pohjanpalo iz blizine matirao vratara za 1:0. Oliver Antman je u 64. minuti postavio konačnih 2:0, a ponovno je dodavač bio Pukki.

Nogometaši Armenije slavili su na gostovanju kod Walesa s 4:2, dok je Turska pobijedila u gostima Latviju s 3:2 u skupini D kvalifikacija za EURO u kojoj je i Hrvatska.

Armenci su iznenadili Velšane u Cardiffu, iako su domaćini poveli preko Jamesa (10). Zelarjan (19) i Ranos (29, 66) donose Armencima veliki preokret, Wilson (73) je smanjio, da bi konačnih 4:2 donio Zelarjan (75).

Turska je u trileru slavila u Rigi protiv Latvije s 3:2 golom Kahvecija u 96. minuti. Prije gola duboko u sudačkoj nadoknad Latvija je s igračem manje izjednačila na 2:2 preko Tobersa u 94. minuti. Turska je vodila s 1:0 i 2:1 pogocima Bardakcija (22) i Undera (61), dok je prvi gol za Latvijce zabio Emsis (51).

Na tablici vodi Turska s 6 bodova, a Hrvatska i Wales imaju po četiri boda.

U ostalim grupama Ukrajina je na poluvremenu u Skoplju gubila s 0:2, a nakraju slavila s 3:2. Francuska je u gostima dobila Gibraltar s 3:0, a Engleska slavila na Malti s 4:0, kao i Švicarska kod Andore (2:1). Grčka je u Ateni svladala Irsku s 2:1, dok je Danska kod kuće pobijedila Sjevernu Irsku s 1:0.

• Latvija 2 0 0 2 2:4 0 -

skupina H: Finska - Slovenija 2-0, Danska - Sjeverna Irska 1-0, San Marino - Kazahstan 0-3

• Kazahstan 3 2 0 1 7:4 6
  • Danska 3 2 0 1 6:4 6
  • Finska 3 2 0 1 4:3 6
  • Slovenija 3 2 0 1 4:3 6
  • Sjeverna Irska 3 1 0 2 2:2 3
  • San Marino 3 0 0 3 0:7 0 -

grupa I: Andora - Švicarska 1-2, Bjelorusija - Izrael 1-2, Kosovo - Rumunjska 0-0

• Švicarska 3 3 0 0 10:1 9
  • Rumunjska 3 2 1 0 4:1 7
  • Izrael 3 1 1 1 3:5 4
  • Kosovo 3 0 3 0 2:2 3
  • Andora 3 0 1 2 2:5 1
  • Bjelorusija 3 0 0 3 2:9 0 -