loša večer hrvata

Slovenac Luka Dončić opet šokirao favorite NBA-a Clipperse; Lakersi uzvratili Phoenixu, a Netsi u najjačem sastavu ikada melju sve pred sobom

26.05.2021 u 08:52

Phoenix Suns Darija Šarića doživjeli su sinoć prvi poraz u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije, dok su LA Clippersi Ivice Zubca upisali i drugi poraz od Dallas Mavericksa

Od Phoenixa su bolji sa 109-102 bili LA Lakersi koji su tako izjednačili na 1-1 u seriji na četiri pobjede.

Anthony Davis je zabio 34 koša uz deset skokova i sedam asistencija u pobjedi Lakersa nad domaćim Phoenixom, a LeBron James je dodao 23 koša i devet asistencija. Dennis Schroder je ubacio 24 koša, a Andre Drummond 15 uz 12 skokova.

Kod Phoenixa najbolji je bio Devin Booker sa 31 ubačajem, a Deandre Ayton je utakmicu završio sa 22 koša i 10 skokova. Šarić je odigrao 15:12 minuta za poraženu momčad i zabio dva koša (0/1 šut iz igre) uz dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Dallas je u pobjedi 127-121 nad Clippersima za vodstvo od 2-0 u seriji na četiri pobjede predvodio Slovenac Luka Dončić sa 39 koševa, sedam skokova i sedam asistencija. Tako su Dončić i društvo dva puta u gostima šokirali favorizirane Clipperse koji su sada u velikim problemima jer serija seli u Dallas.

Treća utakmica se igra u petak, a četvrta u nedjelju.

Tim Hardaway Jr. je dodao 28 koševa, a Kristaps Porzingis 20.

Cklipperisma nije pomogao ni raspoloženi Kawhi Leonard koji je zabio 41 koš. Paul George je ubacio 28 koševa upisavši pritom 12 skokova i šest asistencija.

Zubac je kao i Šarić imao lošu večer, on je na terenu proveo 21:52 minute i zabio dva koša (šut iz igre 1/2) uz šest skokova i jedan blok.

Brooklyn Netsi - koji igraju u najjačem sastavu ikada - također su povećali svoju prednost u seriji na 2-0, sinoć su u drugoj utakmici doigravanja Istočne konferencije sa 130-108 nadigrali Boston Celticse.

Jedan od najboljih igrača lige Kevin Durant je za pobjedu zabio 26 koševa, Joe Harris je dodao 25 od čega je sedam trica. Durant je dodao osam skokova, pet asistencija i četiri bloka.

James Harden je ubacio 20 koševa i upisao sedam asistencija, dok je bivši Celticov igrač Kyrie Irving utakmicu završio sa 15 koševa. Velika trojka melje sve pred sobom, a čini se da i Blake Griffin diže svoju formu...

ISTOČNA KONFERENCIJA 1. krug:

• Brooklyn Nets - Boston Celtics 130-108 (Brooklyn vodi 2-0 u seriji na četiri pobjede)

ZAPADNA KONFERENCIJA

• LA Clippers - Dallas Mavericks 121-127 (Ivica Zubac je odigrao 21:52 minute za LA Clipperse, zabio je dva koša, ugrabio šest skokova i upisao jedan blok) (Dallas vodi 2-0 u seriji na četiri pobjede)
  • Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 102-109 (Darioo Šarić je odigrao 15:12 minuta za Phoenix, zabio je dva koša i upisao jednu ukradenu loptu u dva skoka) (Momčadi su izjednačene 1-1);