• Objavljeno 19.03.2009 u 22:16
Ivica Olić

Ivica Olić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Nakon 1:1 u Hamburgu, HSV je u Tursku otputovao s dozom sumnje u mogući prolazak u četvrtfinale. Ipak, na kraju je HSV slavio sa 3:2, a u pobjedi nad Turcima svoj je obol dao i naš Ivica Olić. U četvrtfinale je prošao i PSG, koji je slavio u gostima kod Brage. Posljednji je u završnicu ušao Manchester City, tek nakon izvođenja udaraca s bijele točke

Hamburger SV naših Ivice Olića i Mladena Petrića, koji nije igrao zbog ozljede, prošao je u četvrtfinale Kupa UEFA te se pridružio Werderu, Olimpiqueu, Šahtaru, Dinamu, Udineseu, PSG-u i Manchester Cityju.

Tako se broj hrvatskih igrača u završnici ovog europskog natjecanja zaokružio na pet, jer uz već spomenute Olića i Petrića, tu su već Sablić i Vukojević (Dinamo Kijev) i Srna (Šahtar).

HSV je u Istanbul doputovao s neugodnim rezultatom (1:1), koji je više izgleda davao domaćinima. Pridodamo li tome da je u 49. minuti Galatasaray imao 2:0, pogocima Kewella i Baroša, jasno je da su Turci već bili u transu.

Ipak, na sreću trenera Jola, u samo tri minute, od 57. do 60, Guerrero je zabio dva pogotka, i praktički već tada osigurao završnicu HSV-u. U zadnjim trenucima utakmice svoju golgetersku formu potvrdio je i Ivica Olić, zaokruživši odlično HSV-ovo drugo poluvrijeme, za konačnih 2:3 i potvrdu ulaska u četvrtfinale Kupa UEFA.

U Danskoj su igrali Aalborg i Manchester City, s jasnim favoritom za prolazak. Gosti iz Engleske imali su prednost od dva pogotka iz prvog ogleda, a 0:0 čuvali su do 85. minute. Tada je za dansku momčad zabio Shelton i probudio nadu da se može do potpunog preokreta, odnosno barem do produžetaka. Tim prije što je strijelac bio u idealnoj prigodi i u 88. minuti.

U 90. minuti Evans je igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudac Lannoy opravdano je pokazao na bijelu točku, s koje je precizan bio Jakobsen te je svojoj momčadi osigurao produžetke. Kako u produžecima nije bilo golova, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. U raspucavanju s bijele točke prisebniji su ipak bili gosti, a kod domaćina su dvojica (Augustinussen i Shelton) bila neperecizna.

U dvoboju portugalske Brage i PSG-a slavili su Parižani. Strijelac jedinog gola u dvije utakmice ovih dvaju klubova bio je Hoarau u 81. minuti. Zanimljivo, taj je igrač ušao samo četiri minute ranije, zamijenivši Kežmana, te se na najbolji mogući način odužio treneru Le Guenu na ukazanoj prilici.