08.04.2017 u 16:55

• +4

Hajduk - Slaven Belupo, 27. kolo MAXtv Prve lige

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U prvoj subotnjoj utakmici 27. kola MAXtv Prve lige na Poljudu su Hajduk i Slaven Belupo odigrali bez pobjednika – 1:1

Nogometaši Hajduka i Slavena igrali su u okruženju u kojem nitko nikada ne želi igrati – pred praznim tribinama. Naime, domaćin je kažnjen zbog brojnih incidenata u derbiju s Rijekom pa je današnji dvoboj odigran u mučnoj i tihoj atmosferi Poljuda. Nažalost, to nije prvi put da je splitski prvoligaš bio bez huka s tribina, ali to je neka druga priča.

Što se tiče same utakmice, Hajduk je bez podrške navijača djelovao nekako uspavano, što je dobro iskoristio rastrčani Slaven koji je bez većih problema održavao 'nulu' pa čak i pokušavao nešto preko kontri. Bilo je to slabo prvo poluvrijeme sa samo par slabašnih pokušaja s obje strane pa nije čudno što se na odmor otišlo s najnepopularnijim rezultatom u nogometu 0:0.

U nastavku su došla uzbuđenja. Prvo je Blažević zaustavio dva lukava pokušaja Savvasa odnosno Vlašića, a zatim je odličnom reakcijom u 52. minuti Stipica skinuo zicer Melnjaku i spasio domaćina.

Hajduk-Slaven Belupo 1:1, 27. kolo 2016./17. (izjave)

Moramo spomenuti da je u 55. minuti Carrillo iz igre povukao Saida i ubacio Ohandzu, a zamijenjeni Ganac je pobijesnio te se iskalio na plastičnim bocama s vodom koje je udario nogom.

Ipak, trener 'bilih' je pogodio za zamjenom, jer mu se kamerunski napadač odužio pogotkom u 66. Erceg je prebacio loptu za Ohandzu koji je pobjegao čuvarima, a na 16 metara prošao nepotrebno istrčalog Blaževića i pogodio praznu mrežu.

Hajduk-Slaven Belupo 1:0, Ohandza 67'

Radost domaćina nije dugo trajala. Šest minuta kasnije Savvas je nesmotreno visoko dignutom nogom zakačio Jovičića koji je pao, a sudac Mlakar pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Ivanovski za 1:1 i veliko veselje među 'farmaceutima'.

Hajduk-Slaven Belupo 1:1, Ivanovski 73' (11m)

Bio je to i konačan rezultat, jer se domaćin ni u završnici utakmice nije uspio nametnuti, stvoriti jači pritisak pa je Kopićeva družina zasluženo uzela bod.

Hajduk je s bodom preskočio Osijek na trećem mjestu s 47 bodova, dok je Slaven peti s 30 bodova.

Hajduk-Slaven Belupo 1:1, 27. kolo 2016./17. (sažetak)

Hajduk-Slaven Belupo1:1
Rijeka-Dinamo Zagreb19:00