nema mu spasa

Slaven Bilić ovome se nije nadao nakon senzacionalno osvojenog boda protiv Guardiole i moćnog Cityja; otkaz mu je već spreman, a zna se i nasljednik

16.12.2020 u 09:06

West Bromwich Albion, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, je u 13. kolu engleskog nogometnog prvenstva na gostovanju kod Manchester Cityja odigrao 1:1. WBA je tako uspio osvojiti prvi bod nakon čak 14 uzastopnih poraza od 'građana'. No, Slaven Bilić ima razloga za zabrinutost...

Engleski mediji uvjereni su kako više ništa ne može spasiti Slavena Bilića od otkaza na klupi West Bromwich Albiona! Bez obzira na to što je WBA u utorak navečer uspio otkinuti bod na gostovanju kod Manchester Cityja.

Junak utakmice bio je gostujući golman Sam Johnstone koji se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana, a u sudačkoj nadoknadi je obranio zicere Ilkayu Gundoganu i Raheemu Sterlingu.

City je poveo u 30. minuti golom Gundogana, a WBA je izjednačio u 43. minuti nakon autogola Rubena Diasa. Pucao je Semi Ajayi, a Dias skrenuo loptu i tako prevario Edersona. Bio je to prvi gol kojeg je City primio u posljednjih 10 sati i osam minuta igre u svim natjecanjima.

Filip Krovinović je za WBA igrao posljednjih 10 minuta utakmice...

Iako je utakmica završila 1:1, ni to neće biti dovoljno da Bilić zadrži posao, mišljenja su mediji bliski čelništvu West Broma. Odluku o Bilićevoj smjeni navodno su donijeli i prije susreta s Cityjem, a sve zbog pritiska kineskih vlasnika koji nisu zadovoljni rezultatima koje WBA ostvaruje u povratničkoj sezoni u Premiership.

Slaven Bilić je uoči početka sezone tražio pojačanja, ali nije dobio praktički ništa. A u strašnoj konkurenciji su i rezultati takvi. WBA je nakon prvih 13 kola predzadnji na ljestvici, ima pobjedu, četiri remija i osam poraza uz gol-razliku 10:26!

No, Bilića informacije o smjeni ne zabrinjavaju, potvrdio je to i nakon utakmice.

'Smiren sam. Uživam u poslu, naporno radim za sebe i ljude u klubu. Sve drugo izvan je moje kontrole. Pokušavam dati sve od sebe i ne zanima me što se događa iza kulisa i što se priča, sve to nije moja briga', kazao je Slaven Bilić kad su ga upitali o mogućem otkazu.

Engleski mediji tvrde kako su čelni ljudi West Broma već odabrali i Bilićevog nasljednika, to je Sam Allardyce (66) koji se 'specijalizirao' za spašavanje davljenika... No, ako Allardyce kojim slučajem odbije posao, u konkurenciji su još Mark Hughes, Nigel Pearson i Eddie Howe.