WBA dominira

Slaven Bilić usporedbom prve i druge engleske lige postao hit dana; javno je otkrio i planove kluba

  • Autor: V. R.
  • Zadnja izmjena 02.12.2019 13:46
  • Objavljeno 02.12.2019 u 13:46
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: Pool / Zuma Press / Profimedia

Karizmatični hrvatski trener Slaven Bilić još za vrijeme igračkih dana bio je miljenik medija. Spontan, iskren i jednostavan ostao je i kao trener, a iako trenutačno radi u drugoj engleskoj ligi tj. Championshipu, rejting i popularnost nisu mu nimalo pali

Tako je Bilić uoči gostujuće utakmice protiv Prestona nasmijao sve okupljenje. Naime, usprkos tome što West Bromwich Albion sjajno igra, što ima četiri pobjede u nizu te drži vrh ljestvice (Leeds ima bod, ali i utakmicu više), Bilić ne dozvoljava mjesto euforiji jer povratak u Premiership je jako daleko.

No, zbog svega je navijače WBA zahvatila prava groznica, a Bilić, koji je imao puno uspona i padova u trenerskoj karijeri, postao je popularan kao rock zvijezda.

U razgovoru za Sky Sports Bilić je između ostalog ponudio simpatičnu usporedbu Premiershipa i Championshipa.

'Jedan prijatelj mi je jednom prilikom rekao: Znaš, Championship je kao prvi dio filma Rocky. Premiership je kao film Rocky 5, a to je u biti to - sve osim boksa naravno', rekao je Bilić i nasmijao je voditelja.

Ukratko, nahvalio je Championship kazavši kako 'jako puno igrača iz druge ligu mogu ostvariti uspješnu karijeru u Premiershipu, uključujući igrače WBA.'

Zna Bilić što priča jer je igrao u Premiershipu, a bio je i trener West Hama. Ali ne skriva koliko mu je dobro u WBA...

'Znate, volim ovakav tip trening-centra gdje sve miriše na travu. OK, ovo nije hotel s pet zvjezdica, ali je čisto i imamo ovje sve što nam je potrebno za rad. Cilj je bio povratak u Premiership za dvije-tri godine. Naravno, ako je moguće odmah, ali to nije imperativ. Novi igrači su kliknuli s momčadi, klub je napravio odličan posao u prijelaznom roku. Eto, dosta smo pomladili momčad i doveli neku novu energiju u klub', kazao je Bilić kojeg je nedavno u trening centru posjetio Princ William koji je veliki navijač WBA.

Želio to ili ne Bilić svakim novim kolom euforija je sve veća oko WBA, kluba s ponosnim navijačima. Podatak da WBA zasad ima samo jedan poraz dovoljno govori...

Engleska 2. liga

Preston-WBA20:45
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Leeds19124340
2.WBA18116139
3.Fulham19105435
4.Nottingham Forest1895432
5.Bristol City1988332
6.Preston1894531
7.Brentford1993730
8.Swansea1986530
9.Sheffield Wed.1985629
10.Cardiff1977528
11.Blackburn1983827
12.Hull City1975726
13.Millwall1968526
14.Derby1967625
15.Birmingham1974825
16.QPR1974825
17.Charlton1965823
18.Reading1863921
19.Huddersfield1946918
20.Middlesbrough1938817
21.Luton19521217
22.Wigan19441116
23.Stoke City19421314
24.Barnsley19261112

Sljedeće utakmice

6.12.Millwall-Nottingham Forest
7.12.Huddersfield-Leeds
7.12.Luton-Wigan
7.12.Blackburn-Derby
7.12.QPR-Preston
7.12.Cardiff-Barnsley
7.12.Middlesbrough-Charlton
7.12.Sheffield Wed.-Brentford
7.12.Hull City-Stoke City
7.12.Reading-Birmingham
7.12.Fulham-Bristol City
8.12.WBA-Swansea

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!