NBA LIGA

Skroman učinak Hrvata u međusobnom okršaju

03.12.2016 u 09:32

Aktualni NBA prvaci Cleveland Cavaliers su sinoć doživjeli svoj treći poraz zaredom nakon što su Chicago Bullsi bili bolji sa 111:105

Jimmy Butler je zabio 26 koševa, Dwyane Wade 24, a Taj Gibson 23 uz 11 skokova za Chicago. Rajon Rondo je ubacio 15 koševa uz 12 asistencija i 11 skokova.

LeBron James je utakmicu završio sa 27 koševa za Cavalierse, a Kyrie Irving je dodao 20 uz osam asistencija.

Chicago je dominirao nad Clevelandom sa 78:60 s ubačajima iz igre, iako je pogodio samo tri trice iz 18 pokušaja.

Bullsi su iskoristili treću četvrtinu da preokrenu zaostatak od jednog koša u vodstvo od 88:80, a u zadnjoj su četvrtini odbili nekoliko pokušaja aktualnih prvaka da im se približe. Kevin Love je zabio tricu i smanjio zaostatak Clevelenada na 103:99 četiri minute prije kraja, ali se Bullsi nisu predavali. Wade je pogodio polaganje za 107:101 dvije i pol minute prije kraja, a Nikola Mirotic je nakon toga ukrao loptu Jamesu za pogodak Wadea.

U sinoćnjem okršaju Darjia Šarića i njegovih Philadelphia 76ersa protiv Marija Hezonje i Damjana Rudeža s Orlando Magicom, pobijedio je Magic sa 104:88.

Orlando je do pobjede odveo Aaron Gordon koji je zabio 20 koševa, dok je Nikola Vucevic ubacio 12 košeeva uz 11 skokova i pet asistencija.

Serge Ibaka, Evan Fournier i Jeff Green su svaki dodali po 16 koševa za Magic (8-12), a Bismack Biyombo je ugrabio 13 skokova.

Sixersima (4-15) je ovo peti uzastopni poraz, a predvodio ih je sa 25 koševa i 10 skokova rookie Joel Embiid. To je njegov peti double-double ove sezone. Jahlil Okafor je također upisao double-double sa 16 pogodaka i 13 skokova.

Dario Šarić je odigrao 16 minuta i u tom je razdoblju zabio dva koša. S druge strane Hezonja i Rudež su odigrali po tri minute za Orlando bez pogodaka, a Rudež je upisao jedan skok.

13. Phoenix 19 6 13
14. Minnesota 19 5 14