ALONSO ISPRED VETTELA

Sjajni Raikkonen pobijedio u Australiji!

17.03.2013 u 13:07

Kimi Raikkonen stigao je do 20. pobjede u karijeri trijumfom na utrci u Melbourneu, prvoj u novoj F1 sezoni.

Finski 33-godišnji vozač došao je na svoje u Australiji. Ponovio je uspjeh iz 2007. godine i tako došao do druge pobjede na Albert Parku u svojoj karijeri. Raikkonen je startao sa sedmog mjesta i držao se na četvrtom u prvom dijelu utrke, no zahvaljujući različitoj taktici od ostatka i jednom ulasku u boks manje probio se na čelo poretka te do kraja rutinski priveo posao kraju.

Drugo mjesto osvojio je Fernando Alonso. Svjetski prvak iz 2005. i 2006. godine prešao je glavne rivale prilikom drugog ulaska u boks, no nije mogao uloviti Raikkonena te se morao zadovoljiti s 18 osvojenih bodova i prvom ovosezonskom pobjedom nad Vettelom.

Sebastian Vettel startao je s pole pozicije, ispred timskog kolege Marka Webbera. No, jaka potrošnja guma koštala ga je tijekom utrke i na kraju je završio kao treći, dok je Webber katastrofalno startao i morao se zadovoljiti šestim mjestom.

Felipe Massa odlično je vozio, u prvom dijelu utrke bio ispred Alonsa, no na kraju je zavšio kao četvrti, ispred Lewisa Hamiltona koji se u Mercedesu nije mogao nositi s najbržima.

Jedan od junaka utrke svakako je bio Adrian Sutil. Njemački 30-godišnji vozač vratio se u Formulu 1 za volanom Force Indije i u nekoliko navrata vodio te se ravnopravno borio s najbržima, no na kraju je potonuo na supermekanim gumama i završio na sedmom mjestu. Bodove su još osvojili Paul di Resta, Romain Grosjean i Jenson Button u očajno sporom McLarenu.

Sljedeća utrka vozi se već za tjedan dana u Maleziji.