HRVATI U NBA

Sjajni Bogdanović utrpao 29 koševa, Netsi ponovno izgubili

16.11.2016 u 09:58

Bojan Bogdanović odigrao je najbolju utakmicu ove sezone, zabio je 29 koševa uz tri skoka i asistenciju, no to nije bilo dovoljno da njegovi Brooklyn Netsi pobijede LA Lakerse...

Doživjeli su Brooklyn Netsi i sedmi poraz ove sezone, LA Lakersi su u svom Staples Centru slavili 125:118. No sjajnu je partiju odigrao hrvatski reprezentativac u dresu Netsa Bojan Bogdanović - proveo je 30 minuta na terenu, zabio 29 koševa uz tri skoka, asistenciju i dvije ukradene lopte. Najbolji strijelac Brooklyna bio je Brooke Lopez koji je zabio 30 koševa uz 10 skokova. Amerikanac s hrvatskom putovnicom JustinHamilton je odigrao 24 minute i ubacio devet koševa uz šest skokova.

Kod Lakersa najbolji su bili D'Angelo Russell koji je ubacio 32 koša te Julius Randle koji je upisao triple-double sa 17 koševa, 14 skokova i 10 asistencija.

Cleveland Cavaliersi
svladali su Toronto Raptorse 121:117. LeBron James, koji je ubacio 28 koševa uz 14 asistencija i devet skokova, dodao je u zadnjoj minuti loptu Channingu Fryeu koji je zabio tricu za konačan rezultat i pobjedu. Torontu je ovo prvi poraz u gostima ove sezone. Kevin Love je postigao 19 koševa uz 13 skokova za pobjedu. Toronto je predvodio Kyle Lowry s 28 koševa, dok je DeMar DeRozan ubacio 26.

Atlanta Hawksi su pobijedili Miami Heat 93-90, a do pobjede ih je predvodio Dennis Schroder s 18 koševa. Atlanta je imala prednost od 89:88 11,8 sekundi prije kraja kada Kent Bazemore pogađa dva slobodna bacanja. Tada Josh Richardson zakucava za Miami, a onda je Schroder dva puta siguran s bijele crte za 93:90.
Kod Heata je najbolji bio Hassan Whiteside koji je zabio 19 koševa uz 25 skokova.

4. Denver 3 7 .300 3
5. Minnesota 3 7 .300 3