NEZADRŽIVI NOWITZKI

Siloviti start donio Dallasu pobjedu

22.05.2011 u 13:07

Dirk Nowitzki i Shawn Marion još su jednom bili pogubni za ambicije Oklahoma City Thundera. Dallas Mavercksi sad vode s 2:1 u pobjedama

U trećoj utakmici finala Zapadne konferencije NBA lige košarkaši Oklahoma City Thundera su na domaćem parketu izgubili od Dallas Mavericksa sa 87:93, i sada Dallas vodi sa 2:1 u pobjedama.

Dallas je prvu četvrtinu dobio sa 15 poena razlike (27:12) i nakon toga je sigurno održavao prednost, a Oklahoma se najviše približila gostima pet i pol minuta prije kraja utakmice, kada je došla na šest poena minusa (74:80), ali nije imala snage za preokret.

Kod Dallasa najefikasniji su bili Dirk Nowitzki i Shawn Marion sa po 18 koševa, a dobru partiju odigrao je i Tyson Chandler, koji je upisao 8 poena i 15 skokova. Oklahomu je predvodio Russell Westbrook sa 30 koševa, a najbolji strijelac lige Kevin Durant ubilježio je 24 poena i 12 skokova.

Četvrta utakmica na rasporedu je u ponedjeljak također u Oklahomi.