ŠESTA U NIZU

Siloviti City izbio na vrh novom sigurnom pobjedom!

12.01.2014 u 19:14

Nogometaši Manchester Cityja i dalje su u odličnoj formi, pa su tako ove nedjelje, u ogledu 21. kola engleske Premierlige, slavili kod Newcastlea 2-0...

Tako je Pellegrinijeva momčad barem privremeno opet skočila na prvo mjesto ljestvice. Ima City bod više od Chelseaja, te dva više od Arsenala koji ima i utakmicu manje.

Inače, Manchester City je ovim upisao šest pobjedu zaredom u prvenstvu, dok je Newcastleu ovo treći prvenstveni poraz zaredom. Niti jednom u te tri utakmice Newcastle nije čak niti zabio pogodak (Arsenal 0-1, West Bromwich 0-1 i City 0-2).

Utakmica je već u 8. minuti usmjerena na Cityjev mlin. Aleksandar Kolarov je probio stranu, ubacio prizemnu loptu, a iz blizine ju je spretno zahvatio Edin Džeko i zabio vodeći pogodak za goste.

Taj je gol ujedno usmjerio na kakav će se način odvijati utakmica u svome nastavku. Domaćin je imao više loptu u svom posjedu, aktivniji je bio u igri prema naprijed, ali niti jedan udarac u okvir (njih pet), kao niti prema vratima (ukupno dvanaest) nije pronašao put do mreže. Za kraj je pobjedu gostiju, u petoj minuti nadoknade, u situaciji jedan na jedan s vratarom uz dosta sreće, zapečatio Španjolac Alvaro Negredo.