FAVBET PREMIJER LIGA

Šibenka u ludoj utakmici slavila u Sinju, odluka je pala u produžetku

13.04.2024 u 23:26

U utakmici 30. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Šibenka je u gostima, nakon produžetka, svladala sinjski Alkar 109-101 (27-20, 26-22, 23-27, 17-24; 16-8)

Šibenčani su bili bolji u prvom poluvremenu u kojem su stvorili dvoznamenkastu prednost. Alkar je uzvratio u nastavku u kojem je poveo, a u samoj završnici osnovnih 40 minuta obje su momčadi propustile pobijediti.

Šibenka je posao do kraja obavila u produžetku u kojem je pobjegla od domaćina i time ostvarila 12. pobjedu u sezoni. Prvi strijelac Šibenke bio je Antonyo Foreman s 28 poena, a ostvario je i šest asistencija i pet skokova. Milić Starovlah je za goste dodao 21 poen uz sedam skokova.

Kod Alkara su najbolji bili Noah Clark s 30 poena i sedam skokova te Trevante Anderson koji je ubacio 28 koševa uz šest asistencija i četiri skoka.

Na ljestvici je prvi i dalje Zadar s omjerom 28-2, a slijede ga Split s 26-4 i Cibona s 22-8. Na četvrtom mjestu je Cedevita Junior koja ima 19 pobjeda i 11 poraza, dok je peti Dinamo s omjerom 16-13. Osma Dubrava i deveta Šibenka imaju identičnih 12-18, dok je Alkar na desetom mjestu s 9 pobjeda i 21 porazom.