NBA LIGA

Šesti poraz Indiane u sezoni, Dallasu ružna pobjeda

02.01.2014 u 08:49

Košarkaši Indiane su u noći sa srijede na četvrtak upisali šesti poraz ove NBA sezone, s tim da ih je pet vezano za gostujuće utakmice

Toronto je pobijedio Indianu 95:82 predvođen DeMarom DeRozanom (26 poena, devet skokova i tri dodavanja) i Kyleom Lowryjem (21 poen, šest skokova i tri asistencija). Toronto je isto tako došao do 50-postotne uspješnosti u ligi (omjer 15-15), dok je Indiana drugu utakmicu zaredom odigrala ispod dosadašnje razine. U prošlom je ogledu teškom mukom uspjela slaviti (protiv Clevelanda), ali je ovaj put pala.

Kako je rekao Dirk Nowtizki, njegov je Dallas, u ružnoj utakmici, pobijedio kod Washingtona 87-78. Nowitzki je ubacio samo devet poena, najmanje ove sezone. Nije mogao pogoditi baš ništa (3-14 šut iz igre, 0-4 za tri poena), ali kada je trebalo Dallas je vukao Monta Ellis (23 poena i pet skokova).

LA Clipperse je s 31 poenom predvodio Blake Griffin u domaćem 112-85 slavlju protiv Charlotte. Favorizirani domaćin je slomio gosta u zadnjoj četvrtini (31-16) kada je ujedno najbolje i igrao spomenuti Griffin (13 poena u zadnjih 12 minuta). Izdvojimo i učinak Chrisa Paula od 17 poena, četiri skoka i 14 asistencija.

Philadelphia je pobijedila kod Denvera 114-102 i tako došla do tek treće gostujuće pobjede u sezoni (uz 13 poraza), dok je Minnesota bila bolja od New Orleansa 124-112. Kevin Love nije imao svoju večer (šut 7-19 iz igre uz 1-7 za tri poena), ali su Wolvesi imali raspoloženog Rickyja Rubija (14 poena, osam skokova i devet asista).

NBA liga, srijeda:

Washington - Dallas 78-87 (Booker 10p, 19s / Ellis 23p, 5s, Calderon 11p, 6s, 3a)

Toronto - Indiana 95-82 (DeRozan 26p, 9s, 3a, Lowry 13p, 4s, 14a / George 12p, 8s, 3a)

Minnesota - New Orleans 124-112 (Rubio 14p, 8s, 9a, Love 21p, 6s, 3a / Anderson 25p, 5s)

Denver - Philadelphia 102-114 (Lawson 15p, 6s, 11a / Turner 23p, 5s, 6a, Young 17p, 10s)

LA Clippers - Charlotte 112-85 (Griffin 31p, 12s, Paul 17p, 4a, 14a / Jefferson 14p, 12s, 4a)

8. Phoenix 30 19 11
9. Minnesota 32 16 16