TRIJUMF 'SVETACA'

Senzacija na 'Otoku'; zabio svoj najbrži gol u Premiershipu i bacio na koljena Liverpool kojem je VAR 'okrenuo' leđa

04.01.2021 u 23:12

U 17. kolu engleskog nogometnog prvenstva, Southampton je na svojem stadionu St. Mary's svladao aktualnog prvaka Liverpool 1:0

'Redsi' su u 2021. ušli porazom, drugim u ovosezonskom prvenstvu i to kod Southamptona koji na svojem terenu redovito zagorčava život velikanima.

Iako 'Sveci' ne vole igrati ponedjeljkom, u zadnjih 15 susreta upisali su tek jednu pobjedu i po sedam neodlučenih i izgubljenih utakmica, ovoga puta su pronašli snage da sruše velikog favorita. Bila je to i prva pobjeda Southamptona u prvenstvu protiv Liverpoola poslije šest poraza zaredom u kojima je ovaj klub upisao katastrofalnu gol razliku 2-17.

Trenutak odluke dogodio se je u drugoj minuti. Bio je to jedan ubačaj u kazneni prostor 'Redsa', gostujući branič Trent Alexander-Arnold je loše reagirao, prošla ga je lopta, a to je iskoristio sjajni Danny Ings, koji je nekada nosio dres Liverpoola, te je s lijeva iskosa lobao vratara.

Bio je to jubilarni 50. pogodak Ingsa u Premiershipu i najbrži gol koji je ikada postigao u tome natjecanju (1 minuta i 51 sekunda).

• +6
Southampton - Liverpool, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Adam Davy / POOL

Liverpool je krenuo po izjednačenje, pritisnuo, ali su 'Sveci' u obrani odigrali vrhunski što govori podatak da je Kloppova družina prvi i jedini udarac u okvir gola imala u 75. minuti preko Manea. Treba dodati da je ovo drugi puta, otkada je njemački strateg stigao u Liverpool, a da njegov sastav nije zabio u prvenstvu dva susreta u nizu.

Spomenimo da su se dogodile i dvije sumnjive situacije, Liverpool je u dva navrata tražio penal, jednom je Mane pao nakon kontakta, drugi puta je lopta u ruku pogodila Stephensa, ali se sudac niti VAR nisu oglasili.

Liverpool je ostao na prvom mjestu s 33 boda koliko ima i Manchester United, dok je Southampton skočio na šestu poziciju s 29 bodova.