ČUDO U BUNDESLIGI

Senzacija! Mandžukić i Bayern na koljenima

05.04.2014 u 18:01

U 29. kolu njemačkog nogometnog prvenstva dogodilo se veliko iznenađenje. Bayern je izgubio kod Augsburga 1:0

Nogometaši Bayerna značajno su se opustili nakon što su prije deset dana osigurali obranu naslova njemačkog prvaka. Rezultiralo je to ove subote prekidom dugotrajnog niza neporaženosti velikana iz Münchena.

U bavarskom dvoboju u sklopu 29. kola Bundeslige Augsburg je pred svojim navijačima svladao Bayern s 1-0 pogotkom Sasche Möldersa. Prvi je to poraz Bayerna u bundesligaškom natjecanju nakon 53 uzastopne utakmice, točnije od 28. listopada 2012. godine kada je u Münchenu slavio Bayer Leverkusen s 2-1. Ujedno je to i prvi prvenstveni poraz Pepa Guardiole na klupi Bayerna, odnosno treći u službenim utakmicama, nakon onoga od Borussije Dortmund u Superkupu, odnosno od Manchester Cityja u Ligi prvaka.

Guardiola je skupo platio činjenicu da je na teren izveo prilično šarenu postavu. Riberyja i Robbena uopće nije bilo u kadru, a na travnjaku su od prve minute bili vrlo mladi igrači poput Weisera, Sallahija i Höjbjerga koji ove sezone gotovo uopće nisu igrali. Upravo je jedan od njih, 19-godišnji Mitchell Weiser, u 31. minuti izgubio loptu na svojoj polovici i omogućio Danielu Baieru da proigra Möldersa koji je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i zakucao loptu pod prečku.

Bayern je u nastavku napadao, kreirao prilike, David Alaba je čak i pogodio vratnicu, ali rezultat se nije promijenio. Istini za volju, u samoj je završnici Augsburg mogao pobjedu učiniti i uvjerljivijom jer je stativu pogodio i Raul Bobadilla. Naš je Mario Mandžukić ovom prilikom odigrao svih 90 minuta, ali ni on nije uspio matirati domaću obranu i vratara.