SREBRO U GLASGOWU

Seligman kreirao gimnastičku senzaciju i nakon deset godina opet Hrvatskoj donio medalju

12.08.2018 u 16:35

Na Europskom prvenstvu u Glasgowu sjajnu vježbu u finalu konja s hvataljkama napravio je Robert Seligman i osvojio srebrnu medalju, što mu je najveći uspjeh u karijeri...

Sjajni 32-godišnji gimnastičar iz Osijeka nakon punih deset godina ponovo je došao na svoje. Robert Seligman osvojio je broncu na EP-u u Lausannei 2008. godine, a sada se ponovo popeo na pobjedničko postolje i potvrdio da je još uvijek dio gimnastičke elite.

• +3
Robert Seligman Izvor: Profimedia / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Seligman je u Glasgowu u finalu konja s hvataljkama odradio iznimnu vježbu i dobio ocjenu 14.866, što mu je bilo dovoljno za osvajanje srebra koje je podijelio sa Slovencem Sašom Bertonceljom. To mu je i najveći uspjeh u gimnastičkoj karijeri.

'Već imam osam finala na europskim prvenstvima. Konstantno sam tu. Već 14 godina sam u samom europskom i svjetskom vrhu. Vjerojatno se ona poslovica 'Tko čeka taj i dočeka' tako sad meni dogodila. Stvarno sam sretan jer sam ove godine u odličnoj formi, baš sam nekako tempirao od prvenstva Hrvatske kada sam pobijedio, potom srebro na Mediteranskim igrama, sada srebro na Europskom prvenstvu… Stvarno sve ide fantastično, onako po planu kako sam i htio,' izjavio je zadovoljni Robert Seligman pa dodao:

'Ove godine je baš vježba 'sjela', koncepcija vježbe i način pripreme i psihološka priprema… Sve je sjelo onako kako treba i želim sad to samo podizati sve više i više jer vrlo brzo, za dva mjeseca, doći će nastup na Svjetskom prvenstvu u Dohi i već se okrećem tome. Jako sam ponosan i sretan jer sam uložio puno truda i rada u ovo. Svakodnevno treniram po pet-šest sati, i naravno, kada si uporan, i ne odustaješ nikada, kad-tad dođe na naplatu i kad-tad se uspiješ popeti na postolje i ostvariti svoje snove. Ponosan sam što sam očiti primjer onoga da jednostavno treba biti uporan, treba sanjati, a onda se ponekad snovi i ostvare.'

Europski prvak postao je Irac Rhys McClenaghan koji je odradio perfektan posao i dobio ocjenu 15.300.

Drugi hrvatski predstavnik Filip Ude završio je u finalu šesti, s ocjenom 14.000.

Nastavak je to briljantnih uspjeha hrvatskih sportaša ovog vikenda, nakon što je Sandra Perković u subotu postala europska prvakinja, a jedriličari Šime i Mihovil Fantela osvojili su svjetsku titulu...