BUNDESLIGA

Schalke remijem učvrstio treće mjesto

01.04.2012 u 20:16

Utakmicom Hoffenheima i Schalkea je zaključeno 28. kolo Bundeslige. Pobjednika nije bilo, utakmica je završila 1-1, a Schalke se time na trećem mjestu ljestvice odvojio od Borussije (M) na tri boda

Schalke je spašavao bod na ovom gostovanju, pa je do 1-1 došao u 80. minuti preko svog najboljeg strijelca, Nizozemca Klaas-Jana Huntelaara. Zabio je Huntelaar iz penala, četvrtu utakmicu zaredom u Bundesligi. Inače, došao je do brojke od 23 pogotka ove sezone u prvenstvu, te je s Marijom Gomezom vodeći strijelac lige.

I prvi je pogodak na ogledu postignut iz penala, a na drugoj strani je miran u tom trenutku bio bosanski reprezentativac Sejad Salihović (30. minuta).

Recimo da je Schalke ovim remijem prekinuo niz od tri uzastopne pobjede u Bundesligi. Hoffenheim, pak, šesti put zaredom nije uspio pobijediti na domaćem travnjaku.

Nogometaši Hannovera su s 2-1 pobijedili Borussiju iz Mönchengladbacha. Time je Hannover skočio sve do petog mjesta na ljestvici, te su tik uz Borussiju.

Sve najzanimljivije u ogledu se dogodilo tijekom drugog dijela. Ya Konan je prvi gol postigao u 57. minuti kada je ispod vratara Ter Stegena spretno proslijedio ubačaj Rauscha. Točno dvadeset minuta kasnije bilo je već 2-0 za momčad Mirka Slomke, kada je strijelac bio Diouf, no samo tridesetak sekundi kasnije gosti su preko Nordtveita smanjili na 2-1 i tako vratili neizvjesnost u meč. No, do boda gosti ipak nisu stigli, a ovim porazom su nastavili niz slabijih rezultata.

U zadnjih šest utakmica imaju pobjedu, dva remija i čak - tri poraza.