pobjedA Philadelphije

Šarićevih 20 koševa; Simmons oborio Iversona, tinejdžer Fultz dobio ovacije

27.03.2018 u 12:15

Philadelphia 76ers Darija Šarića, koji su osigurali nastup u doigravanju ove sezone, prvi put nakon 2012. godine, sinoć su sa 123:104 pobijedili Denver Nuggetse, a hrvatski je reprezentativac pobjedi pridonio sa 20 koševa.

Dario Šarić je osim 20 koševa (šut iz igre 7/14, trice 3/7) u 28 minuta na terenu upisao i šest skokova i tri asistencije. Joel Embiid je također zabio 20 koševa uz 13 skokova. Najbolji kod Denvera bio je Will Barton sa 25 poena od čega je 20 zabio u prvom poluvremenu kada je Denver imao i +10.

Svakako treba reći kako je za Sixerse nakon 68 propuštenih utakmica zbog ozljede ramena te problema s mehanikom skok-šuta zaigrao i prvi izbor NBA drafta 2017. Markelle Fultz, koji je za 15 minuta postigao deset koševa uz osam asistencija i četiri skoka. Kada je ulazio u igru dobio je ovacije gledatelja nekoliko puta i nakon utakmice je rekao:

'Nije mi bilo važno kako ću igrati, bilo mi je samo važno da pomognem suigračima da upišemo pobjedu. Odličan je osjećaj opet biti na terenu', rekao je 19-godišnji Fultz.

Dodajmo još kako je Australac Ben Simmons propustio upisati novi triple-double učinak (7 koševa, 11 asistencija i 13 skokova), ali je zato oborio rekord Allena Iversona po broju asistencija u rookie sezoni.

Sixersi su nadigrali gostujući Denver sa 34-15 u trećoj četvrtini i zahvaljujući ovoj pobjedi korak su bliže tome da u doigravanju ima prednost domaćeg terena.

LA Lakersi Ivice Zubca upisali su još jedan poraz, sa 112-106 su ih svladali domaći Detroit Pisonsi.

Reggie Jackson je bio najbolji strijelac Detroita sa 20 koševa, uz pet skokova i tri asistencije. Reggie Bullock je ubacio 16 koševa, Andre Drummond 15 uz 18 skokova za Detroit koji još uvijek ima slabe izglede za osiguravanje završnice.

Julius Randle je predvodio Lakerse sa 23 poena i 11 skokova. Kyle Kuzma je dodao 20 koševa i 11 skokova, a Ivica Zubac je odigrao osam minuta i upisao sedam koševa (šut iz igre 2/5), četiri skoka, jednu asistenciju i jedan blok.

Boston Celtics su sa 102-94 bili bolji od Phoenix Sunsa Dragana Bendera.

Jayson Tatum je za pobjedu Celticsa, četvrtu zaredom, zabio 23 koša, a Marcus Morris 20. Celticsi sada zaostaju tri utakmice za vodećom momčadi Istoka Toronto Raptorsima.

Josh Jackson je bio najbolji u redovima Phoenixa sa 23 poena, Tyler Ulis je ubacio 19 uz osam asistencija. Bender je odigrao 33 minute i zabio je tri koša za koja je potrošio sedam lopti (šut iz igre 1/7, trice 1/3), ali je upisao deset skokova, jednu ukradenu loptu i dva bloka.