nba liga

Šarićeva asistencija oduševila navijače Wolvesa, Bogdanović odličan u pobjedi Sixersa

17.11.2018 u 09:37

U noći s petka na subotu, dva su hrvatska košarkaša upisala nastup za svoje klubove u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta

Nakon što je promijenio klub, odnosno obukao dres Minnesota Timberwolvesa, Dario Šarić polako hvata minutažu.

U svojoj drugoj utakmici za Wolvese, odigrao je 27 minuta, zabio je devet koševa uz sedam skokova i dvije asistencije. Šut iz igre mu je bio 3/9, trica 1/5.

Ono što je jednako važno, jest i to da je Minnesota sa šarićem u momčadi upisala i drugu uzastopnu pobjedu. Ovog puta slavila je kod kuće protiv Portlanda 112:96.

A da bi Šarić mogao biti jako važan igrač u svom novom klubu, potvrđuju i reakcije navijača nakon njegove asistnecije, kada je bez gledanja uposlio suigrača.

Andrew Wiggins je predvodio Minnesotu sa 23 koša, Derrick Rose je ubacio 17, a Robert Covington i Karl-Anthony Towns po 14 svaki.

Odličan nastup imao je i Bojan Bogdanović, koji je u pobjedi svoje Indiane protiv Miamija 99:91 odigrao najviše minuta (329, a pri tom je zabio 16 koševa, te imao i šest skokova uz jednu ukradenu loptu.

Tyreke Evans je bio najbolji strijelac Indiane sa 23 koša i deset skokova, Domantas Sabonis je dodao 15 koševa i 12 skokova.

New Orleans Pelicansi su sa 129:124 svladali New York Knickse Marija Hezonje. Nezaustavljivi Anthony Davis je zabio 43 koša te je tome pridodao 17 skokova za New Orleans koji je nadoknadio zaostatak od 11 koševa u zadnjoj četvrtini.

Tim Hardaway Jr. je ubacio 30 koševa za Knickse kojima je ovo četvrti uzastopni poraz. Hezonja nije ulazio u igru za New York.

U najnapetijoj utakmici sinoć koja je završena produžecima Boston Celtics su sa 123:116 pobijedili gostujuće Toronto Raptorse. Kyrie Irving je zabio 43 koša, što mu je ovosezonski rekord, uz 11 asistencija. Jayson Tatum je dodao 21 koš, a Gordon Hayward 15.

Raptorse je predvodio Kawhi Leonard sa 31 ubačajem i 15 skokova.