NBA LIGA

Šarić zabio 14 koševa u novom porazu očajno loših Sixersa

30.12.2016 u 10:13

Philadelphia '76ersi najlošija su momčad lige, imaju sedam pobjeda i čak 24 poraza. Novi su upisali noćas u gostima kod Utah Jazza, završilo je 100:83, a Dario Šarić bio je među boljima u svojoj momčadi...

Philadelphia '76ersi izgubili su i treću utakmicu na svojoj turneji po Zapadu, a četvrtu zaredom, bolji od njih sinoć su bili igrači Utah Jazza 100:83, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić bio je jedan od boljih igrača u sastavu poraženih. On je za 25 minuta provedenih na parketu postigao 14 koševa (šut za dva 5-8, trica 1-3, slobodna bacanja 1-1) uz četiri skoka i po jednu asistenciju i blokadu. Ključnim se pokazao ulazak u četvrtu četvrtinu, kada je domaći sastav serijom 19:2 zaostatak od 70:74 pretvorio u prednost 89:76. Posljednjih 12 minuta Jazz je riješio u svoju korist 30:9, a ovom pobjedom i porazom Oklahoma City Thundera kod MemphisGrizzliesa (80:114) Utah se vratila na vrh skupine Northwest s omjerom 20-13.

Najzaslužniji za pobjedu Utaha bio je povratnik u momčad nakon ozljede gležnja George Hill s 21 košem, osam skokova i šest asistencija, dok je Ersan Ilyasova sa 16 koševa i 12 skokova predvodio očajno loše Sixerse koji su s omjerom 7-24 na posljednjem mjestu čitave lige!

Iznenađenje večeri u NBA ligi priredili su košarkaši Phoenix Sunsa koji su 99:91 svladali Toronto Raptorse, a 19-godišnji rookie u redovima domaće momčadi Dragan Bender sudjelovao je u uspjehu svoje momčadi s po tri koša (šut za tricu 1-3) i skoka za 10 minuta provedenih na parketu.

Sunsi su iskoristili umor Raptorsa koji su večer ranije gostovali kod prvaka Golden State Warriorsa te su im nanijeli drugi uzastopni poraz dok su oni sami ostvarili tek 10. pobjedu u svom 33. ovosezonskom nastupu. Domaći sastav je u posljednjih 12 minuta ušao s 14 koševa prednosti (76:62), no gosti su se uspjeli primaknuti na samo pet razlike (90:85) tri minute prije kraja, ali za potpuni preokret nisu imali snage.

Eric Bledsoe s 22 koša i 10 skokova i Devin Booker s 19 koševa predvodili su Sunse, dok su DeMar DeRozan i Kyle Lowry ubacili po 24 koša za Raptorse.

S omjerom pobjeda i poraza 10-23 Sunsi su i dalje na posljednjem mjestu skupine Pacific te na diobi posljednjeg mjesta Zapadne konferencije s Dallas Mavericksima, dok su Raptorsi s 22-10 vodeći sastav Atlantica i druga momčad Istoka.

Thunder je pretrpio težak poraz u Memphisu nakon što je najbolji igrač te momčadi Russell Westbrook isključen zbog svađe sa sucima sredinom treće četvrtine. Westbrook je izbačen iz utakmice kod rezultata 61:45 za Grizzliese kada je smatrao da je napad domaćih istekao prije no što su postigli koš. Bez njega na terenu do kraja utakmice je prednost domaćih narasla i na 37 razlike, da bi završilo +34. Marc Gasol je s 25 koševa bio najefikasniji kod pobjednika, a unatoč kraćem nastupu, Westbrook je s 21 košem predvodio strijelce poraženih.

Memphis je sada na omjeru 21-14, a Oklahoma na 20-13.

Prvaci Cleveland Cavaliersi na svom su terenu svladali Boston Celticse 124:118 iako je malo nedostajalo da ispuste čak 20 koševa prednosti, koliko su imali na kraju treće četvrtine. Naime, Celticsi su se uspjeli u završnici primaknuti na 120:118 te su imali napad, ali je Jae Crowder promašio tricu za vodstvo 10 sekundi prije kraja da bi Richard Jefferson i Kevin Love pogodili sva četiri slobodna bacanja domaćih za konačni rezultat. Cavse je do nove pobjede predvodio njihov sjajni trojac, Kyrie Irving je ubacio 32 koša uz 12 asistencija, Kevin Love se zaustavio na 30 koševa i 15 skokova, dok je LeBron James večer uoči 32. rođendana umalo obilježio još jednim triple-doubleom - ubacio je 23 koša, podijelio 11 asistencija i osam puta uspješno skočio. Kod Celticsa Isaiah Thomas je zabio 31 koš uz devet asistencija, dok je Avery Bradley dodao 23 koša. Cleveland je s omjerom 24-7 na vrhu Istoka, dok je Boston sada na omjeru 19-14 i dijeli treće mjesto Istoka s Charlotte Hornetsima.

Vodeći sastav skupine Southeast Charlotte odličnom je obranom u drugom poluvremenu na svom terenu svladao ove sezone slabi Miami Heat 91:82. Kemba Walker s 22 koša i svestrani Nicolas Batum sa 16 koševa, 13 skokova i osam asistencija predvodili su Hornetse, dok je Josh Richardson s 20 koševa bio prvo ime Heata, koji je sada na omjeru 10-23.

U posljednjem susretu večeri Los Angeles Lakersi su bez našeg Ivice Zupca izgubili na svom terenu od Dallas Mavericksa 89:101. WesleyMatthews je s 20 koševa bio najzaslužniji za tek 10. pobjedu Mavsa ove sezone, dok je Julius Randle s 18 koševa bio najbolji strijelac Lakersa koji su pretrpjeli 24. poraz u svom 36. nastupu.

12. L.A. Lakers 36 12 24
13. Minnesota 32 10 22