TRENER ZADOVOLJAN

Šarić objasnio zašto je na prvu utakmicu NBA stigao s barbie-ruksakom!

05.10.2016 u 10:30

Šibenčanin Dario Šarić od malih je nogu čekao dan kada će zaigrati u NBA-u. Nakon dvije sezone u turskom Anadolu Efesu održao je obećanje i pridružio se momčadi Philadelphia 76ers za koju je u prvoj predsezonskoj utakmici odigrao iznad očekivanja

U domaćoj pobjedi nad Boston Celticsima 22-godišnji Dario Šarić je kao član startne petorke igrao 18 minuta i za to vrijeme ubacio je 10 koševa (šut za dva 2-3, trica 2-3) te upisao šest skokova, dvije asistencije i jednu blokadu.

'Pogodio sam nekoliko otvorenih šuteva. To je moj stil igre i zato su me zadnje dvije godine zvali da im se pridružim i da radim na šutu', kazao je zadovoljni Šarić koji je na utakmicu stigao s rozim Barbie ruksakom koji je kao rookie dobio od starijih suigrača. Kao pravo novajlija Šarić je to prihvatio jer je po dolasku u NBA jako dobro znao što ga čeka (prije dvije godine Damjan Rudež je nosio ruksak Hello Kitty!).

'Znam da svi novaci (rookie) uvijek dobije posebnu torbu. To je pravilo u NBA-u i sada je došao red na mene', sa smiješkom je rekao Šarić novinarki koja ga je fotografirala

Kada je prva utakmica Sixersa u pitanju, nekoliko riječi o našem Šariću, kojeg već dugo prati, kazao je i trener Brett Brow

'Mislim da je Dario bio odličan. Bio je solidan, prava stara škola (Old school)', kazao je Brown nakon utakmice.

Dodajmo kako je dvoboj Sixersa i Celticsa odigran u dvorani Sveučilišta Massachussets, William D. Mullins Memorial Centeru pred samo 4.500 gledatelja, a Sixersi su izvukli pobjedu usprkos nespretno odigranoj završnici. Manje od pola minute prije kraja bilo je i pet razlike za sastav iz Philadelphije (92-87), no Boston je u posljednjih šest sekundi imao dva šuta za tricu kojima je mogao izboriti produžetak, ali Marcus Smart i Jordan Mickey nisu uspjeli kazniti izgubljene lopte Sergija Rodrigueza i Timotheea Luwawu-Cabarrota
Najefikasniji kod Sixersa bio je Brandon Paul s 15 koševa, dok je Terry Rozier predvodio Celticse s 12 ubačaja.

Kada su ostali hrvatski igrači u pitanju mladi 19-godišnji centar Ivica Zubac zaigrao je za Los Angeles Lakerse i u prvom nastupu dobio tek pet minuta u 103:84 pobjedi protiv Sacramento Kinga u utakmici odigranoj u Anaheimu. Zubac je u tom vremenu promašio oba šuta iz igre upisavši po jedan skok i blokadu. Kod Lakersa najbolji su bili Lou Williams i Tarik Black sa po 15 pogodaka, dok je Arron Afflalo ubacio 14 za Kingse.

Kevin Durant imao je odličan debi za svoju novu momčad Golden State Warriorse koji su u svojoj Oracle Areni deklasirali Los Angeles Clipperse sa 120-75. Durant je za 24 minute provedene na parketu postigao 21 koš i imao po sedam skokova i asistencija. Warriorsi su u prvoj predsezonskoj utakmici pokazali kako su predviđanja o njihovoj dominaciji u potpunosti utemeljena, protiv jedne od boljih momčadi u ligi su nakon tri četvrtine imali zastrašujućih 51 razlike (102-51), da bi Clippersi na kraju uspjeli smanjiti na 45. Klay Thompson bio je najbolji strijelac utakmice s 30 ubačaja, dok je Marreese Speights s 14 pogodaka bio najefikasniji kod gostiju.