KAO I S GRAZOM

Salzburg poveo protiv Medveščaka

09.03.2010 u 21:19

Hokejaši Medveščaka su odigrali prvi dvoboj polufinala EBEL lige, no Salzburg se na svom ledu pokazao kao prezahtjevan protivnik i slavio rezultatom 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Medvjedi su puni samopouzdanja ušli u borbu za finale, no Salzburg je zasluženo napravio prvi korak prema završnici.

Medveščak je imao svoje prilike, a na golu Zagrepčana odlično je branio Krošelj. Ipak, početkom druge trećine domaćin je ubacio u brzinu više i golom Ryana Duncana u 23. minuti razveselio svoje navijače. 11 minuta kasnije Douglas Lynch je udvostručio vodstvo i zapravo riješio pitanje pobjednika.

Serija seli u Zagreb, gdje će Medveščak u četvrtak pokušati uzvratiti renomiranom protivniku. Iako je Salzburg na papiru jači od Graza, sjećanje na prošlu rundu još svježe. Tada su 'medvjedi' gubili sa 0:2, pa su i bez 'majstorice' osigurali prolaz dalje. Austrijanci su jaki, ali Medveščak se, posebno u Ledenoj, ne smije podcijeniti.

I Beč je bio siguran u prvom polufinalu, na svom su ledu svladali Linz rezultatom 4:0.