četvrta titula u nizu

Šahtar pregazio Dinamo Kijev u derbiju i došao na korak do 13. naslova prvaka

31.05.2020 u 18:50

Nogometaši Šahtara iz Donecka napravili su novi korak ka osvajanju novog, 13. naslova prvaka Ukrajine, a četvrtog zaredom zahvaljujući 3:1 (1:1) pobjedi protiv najvećeg rivala Dinama iz Kijeva u susretu drugog kola Lige za prvaka.

Iako je Šahtar bio nominalni domaćin, susret se igrao na Olimpijskom stadionu u Kijevu, ali bez gledatelja.

Dinamo je poveo golom Bujalskog (38), ali samo minutu potom Marlos (39) je poravnao na 1:1. U nastavku je Marlos (67) svojim drugim pogotkom doveo Šahtar u vodstvo da bi Marcos Antonio (74) potvrdio pobjedu 'rudara'.

Josip Pivarić nije konkurirao za nastup u momčadi Dinama.

Osam kola prije kraja prvenstva Šahtar ima 62 boda, 16 više od drugog Dinama, treće Desne i četvrte Zorje.