Šahtar pred obranom naslova, Kalinić zabio za Dnjipro

• Zadnja izmjena 02.05.2012 20:27
  • Objavljeno 02.05.2012 u 20:19
Nikola Kalinić (Dnjipro)

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Nick Potts/Press Association/PIXSELL

Nogometaši Šahtara iz Donecka nadomak su osvajanja trećeg uzastopnog naslova prvaka Ukrajine, a sedmog ukupno nakon što su u susretu pretposljednjeg, 29. kola kao gosti svladali trećeplasirani Metalist u Harkivu sa 2:1 (1:1)

Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je čitavu utakmicu za Šahtar koji kolo prije kraja ima 76 bodova, dva više od drugog Dinama iz Kijeva koji je na gostovanju kod Zarje u Lugansku odigrao 0:0. Sastavu iz Donecka tako je dovoljan i bod iz susreta posljednjeg kola u kojemu će na svom stadionu ugostiti Oleksandriju.

Eduardo zbog ozljede mišića nije konkurirao za nastup u dresu Šahtara, dok je Ognjen Vukojević igrao za Dinamo do 62. minute.

Nikola Kalinić
bio je strijelac za Dnipro u 3:0 (2:0) pobjedi na gostovanju protiv Metalurga u Donecku. Kalinić je bio strijelac drugog gola svojem momčadi u 41. minuti, a igrao je do 77. minute. Ivan Strinić je odigrao čitavu utakmicu za Dnipro koji se učvrstio na četvrtoj poziciji sa 49 bodova, devet manje od trećeg Metalista.