NEDOSTOJNO UTAKMICE

S reprezentacijom priredio senzaciju pa se ispričao suparniku i cijeloj Europi

10.09.2023 u 09:55

Na stadionu Toše Proeski u Skopju, u sklopu skupine C kvalifikacija za Europsko prvenstvo iduće godine, reprezentacije Sjeverne Makedonije i Italije su odigrale 1-1, a domaći veznjak Eljif Elmas bio je ogorčen zbog stanja travnjaka

Podsjećamo, od samog početka Italija je bila bolja te je već u prvom poluvremena kreirala tri-četiri sjajne prilike, no domaća mreža je ostala mirna. Najbolju šansu je imao Tonali koji je u 20. minuti pogodio vratnicu.

Italija je ipak povela na samom startu drugog poluvremena. Opet se zatresao domaći okvir vrata, pogodio ga je nakon odličnog volej udarca Barella. No, na pravom mjestu je bio kapetan Immobile do kojeg se lopta odbila, a napadač Lazija je lako pogodio za 1-0.

No, Talijani nisu sačuvali vodstvo do kraja, a šokirao ih je Bardhi koji je u 81. minuti postigao lijepi pogodak iz slobodnog udarca za konačnih 1-1.

'To je sjajan rezultat, jer smo igrali na iskreno sramotnom terenu', rekao je Elmas za RAI Sport.

'Mogu se samo ispričati svim Talijanima, cijeloj Europi. Ne možete igrati nogomet na ovakvom terenu. Za nas je to bio problem jednako kao i za Italiju.'

Kao igrač Napolija, Elmas je dobro upoznat sa radom talijanskog izbornika Spallettijem i zato je znao da će u reprezentaciju donijeti formaciju 4-3-3 i drugačije koncepte nakon što je zamijenio Roberta Mancinija.

'Vidio sam mnoge stvari koje je Spalletti radio s nama u Napoliju, tako da smo bili spremni. Bio sam s njim dvije godine, tako da znam neke stvari.'