ADVOCAATOVA ODLUKA

Ruski popis za Euro bez Biljaletdinova i Bistrova

  • Autor: D.K. / TS
  • Zadnja izmjena 11.05.2012 15:47
  • Objavljeno 11.05.2012 u 15:34
Vladimir Bistrov

Vladimir Bistrov

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Stephen Pond/Press Association/PIXSELL

Izbornik nogometne reprezentacije Rusije, Dick Advocaat, objavio je preliminarni popis reprezentativaca za predstojeće Europsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj na kojem je ipak bilo nekoliko iznenađenja

Približavanjem početka Eura svi izbornici objavljuju širi spisak igrača koji će konkurirati za smotru najboljih reprezentacija Europe. Nizozemski stručnjak na ruskoj klupi Dick Advocaat objavio je popis koji u sebi ima nekoliko iznenađenja.

Advocaat je odlučio ne zvati Dinijara Biljaletdinova (Spartak Moskova) i Vladimira Bistrova (Zenit St. Peterburg), iako su obojica bili važne karike u momčadi njegovog prethodnika, Guusa Hiddinka, koja je na Euru 2008. godine dogurala do polufinala.

Osim te dvojice, iznenađenje je i pozivanje Marata Izmailova (29) koji nije nastupao za reprezentaciju od 2006. godine. Međutim, Rus je odličnim nastupima za lisabonski Sporting, polufinalistu Europa lige, očito zaslužio povjerenje izbornika.

Rusija se na Euru, koji počinje 8. lipnja, nalazi u skupini A zajedno sa suorganizatorom Ukrajinom, Grčkom i Češkom.

Preliminarni popis reprezentativaca Rusije:

Vratari: Igor Akinfejev (CSKA), Vjačeslav Malafejev (Zenit), Anton Šunin (Dinamo Moskva)

Obrambeni: Aleksander Anjukov (Zenit), Aleksej Berezucki (CSKA), Vasilij Berezucki (CSKA), Sergej Ignaševič (CSKA), Roman Šaronov (Rubin), Roman Šiškin (Lokomotiv Moskva), Vladimir Granat (Dinamo M.)

Vezni: Igor Denisov (Zenit), Roman Širokov (_Zenit), Konstantin Žirjanov (Zenit), Juri Žirkov (Anži), Alan Džagojev (CSKA), Igor Šemšov (Dinamo Moskva), Denis Glušakov (Lokomotiv Moskva), Magomed Ozdojev (Lokomotiv Moskva), Marat Izmailov (Sporting Lisabon), Dmitrij Kobarov (Spartak Moskva)

Napadači: Andrej Aršavin (Zenit), Aleksander Keržakov (Zenit), Roman Pavljučenko (Lokomotiv Moskva), Artem Džjuba (Spartak Moskva), Aleksander Kokorin (Dinamo Moskva), Pavel Pogrebnjak (Fulham).

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi