• Zadnja izmjena 28.10.2010 22:09
  • Objavljeno 28.10.2010 u 22:09
Slavko Goluža hrvatska rukometna reprezentacija

Izvor: Cropix / Autor: Nenad Dugi/CROPIX

Hrvatska rukometna reprezentacija počela je kvalifikacijski ciklus za Euro koji će se odigrati u Srbiji za dvije godine, a na startu je lako srušena Rumunjska rezultatom 34:22 (16:11)

Rumunjska se još i solidno držala u prvom poluvremenu, no u nastavku je ispunjena karlovačka dvorana vidjela rapsodiju domaćina koje je po prvi puta u ulozi glavnog trenera vodio Slavko Goluža.

Domaćin je imao kontinuiranu prednost, dobra obrana 5-1 držala je Rumunje na distanci i čekala se serija koja će prelomiti ovaj ogled. Ona je došla nakon deset minuta nastavka kada je Hrvatska probila barijeru dvoznamenkaste razlike i ostala u dominantnom položaju do zadnjeg napada.

Najefikasniji igrač Hrvatske bio je Kopljar sa sedam golova, Štrlek je zabio jedan manje, a po pet su upisali Čupić i Lacković. Za Rumunje je sedam zabio Ghionea. Utakmica će ostati upamćena i po povratku u reprezentaciju sjajnog pivota Sulića.

'U prvom poluvremenu bili smo odlični u fazi obrane, što je bila i osnovna intencija, a u drugom smo proradili i napadački i zasuli ih golovima', oslikao je utakmicu uvijek slikoviti četverostruki strijelac za domaćine Igor Vori.

'Mogli smo se odvojiti već u prvom poluvremenu, promašili smo neke zicere s igračem više, ali u drugom su stvari sjele na svoje mjesto. Pohvalio bih igrače zbog požrtvovne igre, pogotovo Marka Kopljara koji mislim da je odigrao izvrsno. Obrambeno smo bili sjajni, povremeno smo ih potpuno izludili', prokomentirao je novi izbornik Goluža.

'Vanjska linija igrala dobro. Imali smo strpljenja u izgradnji napada i vrlo dobru realizaciju. Rumunji nisu uopće loši, ljudi su izbacili Rusiju i zaslužuju naš respekt', rekao je zadovoljni Lacković nakon lijepe osječke večeri.

Idući dvoboj rukometaše čeka u nedjelju kada će u Vilniusu igrati protiv Litve.