razbijeni 'zagrebaši'

Rukometaši PPD Zagreba iz Barcelone se vraćaju s 18 golova minusa, ali nema predaje: Dobre stvari? Bilo ih je malo, ali ih je ipak bilo...

15.10.2020 u 15:34

PPD Zagreb je sinoć u 4. kolu rukometne Lige prvaka izgubio čak 45:27 od Barcelone, a trener Vlado Šola i njegovi igrači smatraju da je, s obzirom da je to bila njihova prva zajednička utakmica, bilo dobrih dijelova igre i da je to dobra priprema za Celje koje ih čeka sljedećeg tjedna...

'Ovo je bio najgori mogući protivnik i teško je ako gajiš ideju da igraš brzi rukomet, a onda naletiš na protivnika koja dominira u takvom stilu igre. Želio sam pokazati igračima da je to naš put, igrači su dobro odreagirali na to. Trebamo poraditi na obrani, a segment igre tranzcija-napad, to je bilo dobro...', ocijenio je debitant na klupi PPD Zagreba Vlado Šola sinoćnju utakmicu.

Podsjetimo, Vlado Šola je preuzeo momčad PPD Zagreba prije samo šest dana nakon što je smijenjen Igor Vori s kojim su 'zagrebaši' nanizali šest poraza. Šola sad nekako mora u život vratiti uzdrmanu momčad, a to neće biti lako.

'Trebamo što prije zaboraviti ovu utakmicu i okrenuti se prema novoj utakmici protiv Celja koja nam je izuzetno važna i iz ove utakmice izvući dobre stvari kojih je bilo malo, ali bilo ih je', kazao je Todor Jandrić.

I Aleks Vlah smatra da je na utakmici protv Barcelone ipak bilo nekih dobrih stvari.

'Teška je utakmica iza nas, oni su na početku napravili razliku koja se teško stiže, posebno protiv takih ekipa, U drugom poluvremenu bila je bolja igra s naše strane, iako s previše promašenih zicera, a oni su u drugom poluvremenu nastavili svojim ritmom. Na kraju krajeva, sada znamo što nam fali za utakmicu protiv Celja', rekao je Vlah.

Napomenimo kako je ovih 45 primljenih golova najviše je što je Zagreb primio ikada u Ligi prvaka, dosadašnji negativan rekord bio je 43... I nije neki bajni start za Šolu na klupi 'zagrebaša'.

PPD Zagreb kao predzadnja momčad u skupini B dočekuje u srijedu 21. listopada zadnjeplasirano Celje.