• Zadnja izmjena 17.12.2009 09:02
  • Objavljeno 16.12.2009 u 20:44
Ante Rukavina (Panathinaikos)

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Večeras je igrano šesto kolo u skupinama D, E, F, J, K i L Lige UEFA, a u sljedeći krug plasirali su se Sporting, Hertha, Roma, Fulham, Galatasaray, Panathinaikos, Šahtar, Club Brugge, PSV, Kopenhagen, Werder i Athletic. Od hrvatskih nogometaša lijepu je večer imao naš igrač u Panathinaikosu Ante Rukavina, koji je zabio pogodak za vodstvo protiv bukureštanskog Dinama. Kasnije mu se pridružio i Ivan Perišić i zabio pobjednički gol za Club Brugge kojim je belgijska momčad potvrdila svoje mjesto u šesnaestini finala

U večeri odluke oko plasmana u šesnaestinu finala Lige UEFA nogometaši Fulhama napravili su velik posao u Baselu. Momčad iz Londona uspjela je sa 3:2 slaviti u gostima te je na taj način preskočila Basel, kojem je u ovom ogledu odgovarao i remi. Gosti su već u prvom dijelu, preko Zamore, imali prednost od dva gola. Domaćini su u 67. minuti preko Freija, pogotkom s bijele točke, uspjeli smanjiti na 1:2, ali je nade domaćina pokopao Gera u 77. minuti.

U skupini A bilo je manje neizvjesnosti, iako je demoraliziranoj Herthi trebala pobjeda protiv Sportinga. Naravno, Portugalci su u Berlin stigli rasterećeni, što su domaćini iskoristili i u 70. minuti pogotkom Kačara stigli do vrijedne pobjede 1:0. Heerenveen se nadao kiksu Berlinčana, ali unatoč pobjedi od 5:0 protiv Ventspilsa nisu prošli dalje.

Roma je na gostovanju u Sofiji domaćem CSKA-u nanijela i peti poraz u ovom natjecanju.

U skupini F Panathinaikos je igrao protiv Dinama iz Bukurešta te je za prolaz morao osigurati barem bod. Od hrvatskog dvojca, igrao je Rukavina (Galinović je ostao na klupi), a bivši Šibenikov i Hajdukov napadač odužio se treneru Nioplisau pogotkom u 54. minuti. Cisse je zaokružio posao s dva pogotka. Prvu pobjedu u Ligi UEFA upisao je Sturm iz Graza. Za austrijsku je momčad  zaigrao i Gordon Schildenfeld, a pobjednički pogodak zabio je Beichler.

Kasnije navečer igrane su i utakmice u skupinama J, K i L. Najneizvjesnije je bilo u ogledu praške Sparte i Kopenhagena, a u izravnom okršaju slavili su gosti iz Danske. I to kako - s tri gola bili su bolji od češke momčadi, za koju je igrao i naš Manuel Pamić. Nažalost, Pamić je bio i tragičar jer je u 60. minuti zaradio drugi žuti odnosno crveni karton.

U skupini J igrao je Šahtar našeg Darija Srne, ali budući da je ukrajinska momčad osigurala prolaz dalje, Srna nije bio ni na klupi, a opuštenost gostiju iskoristio je Partizan i stigao do prve pobjede te prvih bodova u ovom natjecanju. Više neizvjesnosti bilo je u drugom dvoboju jer Club Brugge i Toulouse su odlučivali tko će proći u šesnaestinu finala. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić još je jednom potvrdio svoju važnost za belgijsku ekipu i u sudačkoj nadoknadi zabio je jedini gol, za pobjedu i potvrdu plasmana Bruggea u sljedeći krug natjecanja.

U skupini L sve je bio jasno uoči večerašnjih dvoboja, no u utakmici prestiža Werder je u Baskiji potukao Atheltic Bilbao 3:0.

REZULTATI:
SKUPINA D:
Hertha - Sporting 1:0 (Kačar 70)
Heerenveen - Ventspils 5:0 (Vaayrynen 55, Elm 58, Sibon 77, 78, Janmaat 88)
TABLICA:
1. Sporting 6 3 2 1 8-6 11
2. Hertha 6 3 1 2 6-5 10
3. Heerenveen 6 2 2 2 11-7 8
4. Ventspils 6 0 3 3 3-10 3

SKUPINA E:
CSKA Sofija - Roma 0:3 (Cerci 45+1, 52, Scardina 89)
Basel - Fulham 2:3 (Frei 64-11m, Streller 87 / Zamora 42, 45, Gera 77)

Sturm - Galatasaray 1:0 (Beichler 21)
Panathinaikos - Dinamo Bukurešt 3:0 (RUKAVINA 54, Cisse 80, 85)
TABLICA:
1. Galatasaray 6 4 1 1 12-4 13
2. Panathinaikos 6 4 0 2 7-4 12
3. Dinamo Bukurešt 6 2 0 4 4-12 6
4. Sturm 6 1 1 4 3-6 4

SKUPINA J:
Club Brugge - Toulouse 1:0 (PERIŠIĆ 90+3)

SKUPINA K:
CFR Cluj - PSV Eindhoven 0:2 (Lazovic 19-11m, Amrabat 68)
Sparta - FC Kopenhagen 0:3 (N'Doye 22, 30, Gronkjaer 54-11 m)
TABLICA:
1. PSV Eindhoven 6 4 2 0 9-3 14
2. FC Kopenhagen 6 3 1 2 7-4 10
3. Sparta 6 2 1 3 7-9 7
4. CFR Cluj 6 1 0 5 4-11 3

SKUPINA L
Nacional - Austria Beč 5:1 (Ruben Micael 23, 57, Mateus 33, Tomašević 61, Felipe Lopes 66 / Schumacher 21)
Athletic - Werder 0:3 (Pizarro 13, Naldo 21, Rosenberg 36)