NOĆNA BITKA

Rosberg slavio, Hamilton 'od dna' do postolja, Vettel u šoku...

03.04.2016 u 19:45

Nijemac Nico Rosberg u Mercedesu pobjednik je i druge utrke svjetskog prvenstva formule 1, Velike Nagrade Bahreina

Rosberg je na početku sezone slavio u Melbourneu, a sada je pobijedio i u Bahrainu. Bila je to njegova peta pobjeda u nizu računajući i posljednje tri utrke prošle sezone, te 16. u karijeri.

Drugo mjesto osvojio je pilot Ferrarija Finac Kimi Raikkonen, a treći je bio Rosbergov momčadski kolega i aktualni svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton koji je nakon sudara na početku utrke ipak uspio mirno pronaći put do pobjedničkog postolja. Priliku za sličan pothvat nije dobio Nijemac Sebastian Vettel kojemu je bolid otkazao poslušnost već u probnom krugu...

Vozač Red Bulla Daniel Ricciardo je zauzeo četvrto mjesto, a peti je bio Romain Grosjean iz Haasa. Bodove su još osvojili Max Verstappen iz ekipe Toro Rosso, Daniil Kvyat iz Red Bulla, vozači Williamsa Felipe Massa i Valtteri Bottas, te Stoffel Vandoorne koji je zamijenio Fernanda Alonsa iz McLarena.

Alonsu liječnici nisu dozvolili nastup zbog udesa na prvoj utrci. Drugi Ferrarijev vozač Nijemac Sebastian Vettel odustao je u krugu za zagrijavanje zbog kvara na bolidu.

REZULTATI:1. Nico Rosberg (Njem) Mercedes 01:33:34,6962. Kimi Räikkönen (Fin) Ferrari +10,2823. Lewis Hamilton (VB) Mercedes +30,1484. Daniel Ricciardo (Aus) Red Bull +01:02,4945. Romain Grosjean (Fra) Haas +01:18,2996. Max Verstappen (Niz) Toro Rosso +01:20,9297. Daniil Kwjat (Rus) Red Bull +1 krug8. Felipe Massa (Bra) Williams +19. Valtteri Bottas (Fin) Williams +110. Stoffel Vandoorne (Bel) McLaren +1 krug...
POREDAK1. Nico Rosberg (Njem) Mercedes 502. Lewis Hamilton (VB) Mercedes 333. Daniel Ricciardo (Aus) Red Bull 244. Kimi Räikkönen (Fin) Ferrari 185. Romain Grosjean (Fra) Haas 186. Sebastian Vettel (Njem) Ferrari 157. Felipe Massa (Bra) Williams 148. Max Verstappen (Niz) Toro Rosso 99. Nico Hülkenberg (Njem) Force India 610. Daniil Kwjat (Rus) Red Bull 611. Valtteri Bottas (Fin) Williams 612. Carlos Sainz jr. (Špa) Toro Rosso 213. Stoffel Vandoorne (Bel) McLaren 1
POREDAK KONSTRUKTORA:1. Mercedes 832. Ferrari 333. Red Bull 304. Williams 205. Haas 186. Toro Rosso 117. Force India 68. McLaren 1