Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Francuska je u 1. kolu skupine I u New Jerseyu razbila Senegal 3:1.
Nakon što je u prvom poluvremenu bila potpuno neprepoznatljiva, Francuska je u nastavku deklasirala protivnika.
Povela je u 66. minuti golom Kyliana Mbappea, u 82. je Bradley Barcola povisio na 2:0 prije nego što je Mbaye u četvrtoj minuti nadoknade smanjio na 2:1. No, Mbappe je fenomenalnim golom u sljedećem napadu postavio konačnih 3:1.
Nevjerojatnom Francuzu to je bio 14. gol u karijeri na Svjetskim prvenstvima čime se izjednačio s velikim Gerdom Mullerom. Do vodećeg Miroslava Klosea trebaju mu još samo dva gola.
'Mbappe je apsolutna superzvijezda. Kao što sam rekao na poluvremenu, kao napadač imaš dosta sreće jer možeš imati 45 minuta kakve je on imao u prvom poluvremenu, biti razočaravajuć, a onda izaći u nastavku i odigrati drugo poluvrijeme kakvo je upravo odigrao.
Apsolutno je nevjerojatan. Nema sumnje da će tijekom ovog turnira postati najbolji strijelac u povijesti svjetskih prvenstava', rekao je Wayne Rooney za BBC.
