BRILJANTNA PREDSTAVA

Roland Garros vidio Hrvata u zastrašujućem izdanju

01.06.2017 u 13:00

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo Roland Garrosa nakon što je u dvoboju 2. kola pobijedio Rusa Konstantina Kravčuka 6-3, 6-2, 6-2

Čilić je bez suviše stresa odradio dvoboj protiv 129. tenisača svijeta ostvarivši pobjedu za sat i 38 minuta.

Prvi hrvatski reket je tijekom meča pet puta oduzeo servis svojem suparniku iskoristivši pet od 10 break lopti. S druge strane 32-godišnji Rus je imao samo jednu loptu za obrat koju nije iskoristio.

Čilić je u prvom setu načinio 'break' kod rezultata 2-1 i zatim mirno priveo set kraju. U drugom setu je startao s dva oduzeta servisa i vodstvom 4-0 nakon čega je završnica seta bila rutina. U trećem setu Čilić je još dva puta oduzeo servisu ruskom tenisaču za uvjerljivih 6-2.

Čilića, koji je postavljen za sedmog nositelja, u trećem kolu će igrati protiv pobjednika dvoboja između Španjolca Davida Ferrera i Feliciana Lopeza.

Najboljem hrvatskom tenisaču ovo je 11. nastup na Roland Garrosu i do sada nikada nije prošao dalje od osmine finala.