ANDRIJAŠEVIĆ JUNAK

Rijeka slomila Istru i dočekala zimu s +6 u odnosu na Dinamo!

17.12.2016 u 19:04

U posljednjem kolu uoči zimske stanke nogometaši Rijeke pobijedili su kod kuće Istru s minimalnih 1:0 i tako zadržali šest bodova prednosti ispred drugoplasiranog Dinama...

Nakon što je Dinamo ranije na Poljudu pobijedio Hajduk zahvaljujući pogotku Soudanija u sudačkoj nadoknadi, Rijeka je znala da ove subote protiv Istre mora pobijediti ako želi zadovoljna otići na zimski odmor i upravo to se i dogodilo.

Kekova momčad dominirala je protiv lokalnog rivala na Rujevici od prve do posljednje minute, na radost okupljenih navijača i Matjaža Keka, slovenskog trenera koji je odlično posložio momčad ove sezone.

Ključni trenutak dogodio se u 37. minuti, kada je Vešović odlično probio lijevu stranu i ubacio u sredinu, gdje se našao Franko Andrijašević koji je iz blizine zabio za vodstvo Riječana.

U drugom poluvremenu domaća momčad nastavila je kontrolirati utakmicu, no Solomon je mogao pokvariti slavlje kad je u 76. minuti izašao pred Prskala no nije ga uspio svladati. Do kraja susreta Andrijašević je još pogodio stativu na Rijeka je trijumfirala pa zimsku stanku dočekuje bez ijednog poraza: ima 16 pobjeda i 4 remija u 20 utakmica.

Dovoljno je to za šest bodova prednosti ispred Dinama i 14 ispred Hajduka, no još je čak 16 kola do kraja prvenstva i u Rijeci dobro znaju da ništa nije gotovo. No, razloga za zadovoljstvo u klubu definitivno imaju...