MAXTV PRVA LIGA

Rijeka s dva penala srušila Cibaliju i pobjegla Dinamu na devet bodova

26.11.2016 u 19:06

Nogometaši Rijeke svladali su Cibaliju 2:0 u utakmici 17. kola MAXtv Prve lige upisavši 14. prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Rijeka je rutinski odradila zadatak na domaćem travnjaku, Vinkovčani nisu imali previše prilika i sve nedoumice oko pobjednika bile su riješene u prvom poluvremenu, a oba gola pala su iz penala.

U 18. Minuti Bradarić se našao u odličnoj poziciji, ali njegov udarac obranio je vratar Matković. Bradarić je u nastavku akcije proigrao Mateija kojeg je Zgrablić srušio. Gorgon je preuzeo odgovornost i poentirao - 1:0. Austrijski napadač izjednačio se s Romanom Bezjakom na vrhu ljestvice strijelaca sa sedam postignutih golova.

Samo šest minuta kasnije Rijeka je udvostručila prednost. Matei je krenuo u još jedan prodor, a Karačić ga je srušio u kaznenom prostoru. Izvođač je ovoga puta bio Matei koji je također bio siguran za 2:0.

Bio je to konačan rezultat iako je prema prikazanom Rijeka mogla još koji puta zatresti mrežu borbenih, ali ipak kvalitetom slabijih Vinkovačana.

Rijeka vodi s 45 bodova, Dinamo ima 36 i utakmicu manje, dok je Cibalia pretposljednja s 8 bodova, jednim više od 'fenjeraša' Splita. Pred 2000 gledatelja na stadionu u Rujevici sudio je Pejin iz Donjeg Miholjca.

Istra 1961 - Split 1:0
Rijeka - Cibalia 2:0