03.12.2016 u 17:05

• +10

MAXtv 1. HNL, 18. kolo, GNK Dinamo - HNK Rijeka

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpić

U derbiju 18. kola MAXtv Prve lige, a mogli bismo reći i derbiju jesesnkog dijela prvenstva, Dinamo i Rijeka odigrali su 1:1 pa je bodovna prednost Rijeke i dalje ostala šest bodova

Iako je niz gostiju bez pobjede u Maksimiru trajao još od srpnja 2010. godine te iako su u Zagreb stigli bez ponajboljih igrača u momčadi, Andrijaševića i Gavranovića, igrači Matjaža Keka furiozno su ušli u utakmicu.

I već u pet minuta imali su tri solidne prilike. Međutim, Martićev i Bradarićev udarac zaustavili su Sigali i Livaković, dok se kod ubačaja Vešovića ispriječio 'zid' domaćih braniča.

Do Dinamovih prilika čekalo se do desete minute. Tada su prijetili Fernandes i Soudani, ali budni su bili Mitrović i Prskalo.

Posljednju izgledniju priliku u prvom dijelu gosti su imali u 25. minuti, kada je Šitum blokirao Martićev udarac.

Nakon toga sve polako prelazi u korist Dinama, pa je u završnici gostujući vrata imao pune ruke posla. Najčešće mu je prijetio Soudani i pravo je čudo što je u tom periodu Rijekin vratar uspio obraniti. Za dvije prilike mogli bismo reći da su bile i stopostotne.

Promašaji su se osvetili Dinamu u 51. minuti kada su gosti izveli brzu kontru preko Vešovića, koji je dodao Austrijancu Gorgonu, a ovaj šalje loptu ispod Livakovića za 0:1.

U 60. minuti je udarac Soudanija glavom očišćen s gol-linije, da bi u 70. minuti strijelac Gorgon bio isključen pa je Rijeka zadnjih 20 minuta igrala s desetoricom.

Dinamo je brojčanu prednost iskoristio u 77. minuti kada je ubačaj Soudanija s desne strane branič Leonardo Sigali vrškom kopačke skrenuo u mrežu.

U 89. minuti Bradarić je mogao donijeti pobjedu Rijeci iz nove kontre, ali je promašio vrata. Jurišali su domaćini po sva tri boda, no ni osam minuta sudačke nadoknade nije im bilo dovoljno pa je na kraju bodovna prednost Rijeke ostala identičnih šest bodova kao uoči derbija.

Dinamo Zagreb Rijeka 1:1
Cibalia Lokomotiva 17:15