20.04.2016 u 08:23

• +9

HNK Rijeka - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Četiri kola prije kraja prvenstva, Dinamo je ostao na četiri boda prednosti pred Rijekom jer derbi na Rujevici, u kojem se Kekova momčad mogla približiti 'modrima' nije pokazala potrebnu želju za pobjedom. Konačnih 0:0 zato su razveselili mamića i 'dinamovce'

Derbi cijelog prvenstva pred rasprodanom Rujevicom završio je bez golova, a Rijeka i Dinamo su posve razočarali igrom. Izuzev prvih 20-tak minuta dvoboja kada je Rijeka igrala napadački, ostalih 70-tak minuta igrao se nogomet ispod razine vodećih momčadi HNL-a, a jedino u čemu su se Riječani i Zagrepčani iskazali jest borbenost jer je na susretu bilo ukupno 39 prekršaja i četiri udaraca u okvir vrata.

Prvo poluvrijeme pripalo je Riječanima koji su više napadali, ali nisu uspjeli zabiti. U 19. minuti najbolju priliku propustio je Bezjak koji je s desetak metara poslao loptu tik pored vratnice. Dinamo je bio nedorečen, ali u obrani dovoljno agresivan da se suprostavi Riječanima.

Drugo poluvrijeme ponudilo je još gori nogomet jer su se obje momčadi odlučile na oprez. U 54. minuti prva šansa za Dinamo, ali udarac Ćorića iz blizine odbija vratar Vargić. U 78. minuti je kod Dinama ušao Marko Pjaca u svojoj prvoj utakmici nakon teške ozljede ramena u derbiju protiv Hajduka. Pet minuta prije kraja udarac Tomasova je otišao iznad grede u posljednjoj prilici na susretu.

Dinamo vodi s 73 boda, a Rijeka je druga s 69.

Pred 5500 gledatelja na stadionu u Rujevici sudio je Marić iz Daruvara.

Zagreb - Split 2:0
Rijeka - Dinamo Zagreb 0:0