05.11.2016 u 19:40

• +8

MAXtv 1. HNL, 15. kolo, HNK Rijeka - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovačić

Nogometaši Rijeke posve zasluženo su slavili u 143. Jadranskom derbiju, a konačnih 2:1 protiv Hajduka ne pokazuje realan odnos snaga na terenu. Složio se s time i trener gostiju Marijan Pušnik

'Kao prvo, čestitke Rijeci, bila je bolja za gol. U prvom poluvremenu reagirali smo iznimno loše i stajali daleko od igrača. U drugom smo se digli i poveli lijepim golom Futacsa pa primili dva neobjašnjiva gola, oba poslije prekida', izjavio je Marijan Pušnik pred kamerama Arena Sporta, nakon pobjede Rijeke 2:1 nad njegovim Hajdukom

Nakon loših prvih 45 minuta, u nastavku se osmjehnula sreća 'bilima', koji su poveli preko Futacsa, ali u samo 13 minuta već su bili u minusu.

'Nesreća, što da kažem, nismo bili na nivou. Takvi golovi protiv Rijeke ne smiju se primati. Idemo dalje, momci su se trudili, uvjeti su bili teški, ali neozbiljnost u obrani stajala nas je bodova. Lovre je golman reprezentativnog formata, ali nismo smjeli ostaviti igrače Rijeke same kod ubačaja i to je naša greška.'

I za kraj, Pušnik je dao vrlo realnu ocjenu trenutnog stanja u hrvatskom nogometu. Tim prije što je već izgubio od Rijeke ove sezone. Na Poljudu je u šestom kolu bilo 2:4.

'Rijeka je najbolja momčad u ligi, ali i mi smo bolji nego tada. Danas sam razočaran odnosom nekih igrača kod prekida. To se na ovakvom nivou ne bi smjelo događati.'

Naravno, ni trener Rijeke Matjaž Kek nije mogao reći ništa drugačije.

'Ono što sam i najavio, to smo i napravili. I po igri, i po prilikama, potpuno smo zasluženo slavili. Bilo je grozno vrijeme, ali teren je izdržao. Previše smo šansi promašili, dobili gol, ali ta 'grinta', taj inat presudio je danas'.

Kek je mogao biti zadovoljan i iz razloga što je njegova momčad pokazala menatlnu snagu, jer gubila je na svojoj Rujevici..

'Iz jedne izgubljene lopte smo dobili gol. To je nogomet, ali moji momci su željni, oni žele gol. Odigrali smo veliku utakmicu, protiv kvalitetnog Hajduka koji je u pozitivnoj seriji došao na Rujevicu. Bili smo puno zreliji nego na nekim ranijim utakmicama'.